وشیـــــــن صبا نیكشهر
( ادبی ، اجتماعی و فرهنگی )
 
 

خبرگزاری فارس: استاندار سیستان و بلوچستان خواستار ‌استقرار تمام ادارات خدمات‌رسان در 10 شهرستان جدید‌التاسیس استان شد.

خبرگزاری فارس: استقرار تمام ادارات خدمات‌رسان در 10 شهرستان جدید‌التاسیس سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، حاتم ناروئی عصر دیروز  در جلسه شورای اداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان مطالبات آب، برق، تلفن و تأمین اجتماعی را پرداخت کنند.

وی افزود: ساماندهی مرزها و تأمین معیشت مرزنشینان در اولویت کار مسئولان قرار بگیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ایجاد اشتغال برای جوانان مهمترین دغدغه مسئولان نظام است، گفت: کارشناسان ادارات برای ایجاد اشتغال راهکارهای اساسی ارائه کنند.

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های فراوان در زمینه‌های مختلف دارد که باید در راستای ایجاد اشتغال از آنها بهره گرفت.

ناروئی با تأکید بر اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام بیان داشت: در مسائل اجرایی استان باید همه مدیران به طور مستقیم بر عملکرد اداری خود نظارت داشته باشند.

وی با اشاره به فرا رسیدن دهه مبارکه فجر افزود:‌ فرمانداران باید ستاد دهه فجر را در منطقه خود فعال کرده و تمامی تلاش خود را برای هر چه بهتر برگزار شدن برنامه‌های دهه فجر به کار ببندند.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: ادارات کل لیست پروژه‌های قابل افتتاح و بهره‌برداری در دهه فجر را به استانداری اعلام کنند.

وی گفت: در دولت نهم و دهم 10 شهرستان جدید در این استان راه‌اندازی شده است که باید تلاش شود تمامی ادارات در آنجا مستقر شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به هفته وحدت اضافه کرد: طی هفته اخیر دو طایفه در سیستان و بلوچستان پس از 18 سال با هم صلح و آشتی کردند که این اتحاد و وحدت بیشتر را در منطقه نوید می‌دهد.

ناروئی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید زمینه حضور و مشارکت گسترده مردم در انتخابات آتی را فراهم کنیم.

وی افزود: حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی نشان از اعتماد ملت به نظام است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


 

خبرگزاری فارس: یک کارشناس ‌انتظامی و امنیتی می‌گوید نسبت دادن نا‌امنی ‌‌به ‌منطقه سیستان و بلوچستان، ظلم و جفایی جبران‌ناپذیر است چرا که ‌امروز این استان ‌الگوی‌ وحدت و یکپارچگی و امنیت ‌پایدار است

رئیس سابق شهربانی‌های سیستان و بلوچستان در خلال دهه 1360 گفت: این استان از ظرفیت‌های بالقوه و بکر اکوتوریستی، محصولات زراعی و باغی چهارفصل، محورهای مواصلاتی و قابلیت‌های عدیده کانی و در جنوب مستعد صنایع دریایی و توسعه مناطق آزاد تجاری و غیره است.

وی بیان داشت: به دلیل تغییر ناپذیر بودن شرایط مرزی با کشورهای دوست و همسایه باید تهدیدات مرزی را به فرصت تبدیل کنیم زیرا مرزها از جنبه فیزیکی از هزاران سال قبل براساس ضوابط بین‌المللی و موقعیت‌های جغرافیایی وجود داشته و در آینده نیز وجود خواهد داشت.

ریسمانچیان افزود: بنابراین آنچه می‌تواند مرزهای موجود را از جنبه امنیتی به مناطقی امن و از جنبه‌های اقتصادی، زراعی، صنعتی به حوزه‌های درآمدزا مبدل کند، برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و سرمایه‌گذاری مناسب، بهاء دادن به مردم منطقه، اعتمادسازی، ایجاد اشتغال و سپردن مسئولیت‌های اجرایی منطقه به نیروهای تحصیل‌کرده و واجد شرایط بومی استان است تا بتوانیم از تمامی ظرفیت‌های بی‌کران این استان در راستای عمران و آبادانی منطقه و رفاه اقشار بومی و محلی که استحقاق هرگونه حمایت و مساعدت را دارند استفاده و بهره‌برداری کنیم.

کارشناس امور انتظامی و امنیتی در خلال تفسیر و تحلیل اوضاع امنیتی ـ اجتماعی سیستان و بلوچستان متذکر شد: در پرتو برنامه‌ریزی‌های بلند مدت و اقدامات از پیش تعریف شده، زمینه بزهکاری و ارتکاب جرم در این منطقه زائل، آبادانی و سازندگی که از مصادیق توسعه می‌باشد جایگزین خواهد شد.

ریسمانچیان خاطرنشان کرد: اکثریت به اتفاق مردم غیرتمند سیستان و بلوچستان به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند و در طول تاریخ به‌ویژه در دوران دفاع مقدس وفاداری و میهن دوستی خود را به اثبات رسانیده و معدود افرادی که از موقعیت استان به نفع مقاصد شوم خود سوء استفاده می‌کنند جایگاهی در بین مردم نجیب و مرزداران متعهد و ولایت‌مدار منطقه ندارند.

وی افزود: نسبت دادن نا‌امنی به دلیل شیطنت گروهی اندک و تسری دادن آن به کل مردم منطقه، ظلم و جفایی جبران‌ناپذیر است و هرچند گروهی معدود بعضاً موفق شده‌اند در برخی از مقاطع چهره استان را در اذهان و افکار عمومی ملکوک جلوه دهند معهذا توسعه انکارناپذیر امروز، سیستان و بلوچستان را به عنوان الگوی وحدت و یکپارچگی و توسعه یافته به کشور و جهانیان معرفی کرده است.

رئیس اسبق شهربانی‌های سیستان و بلوچستان در خلال دهه 1360 گفت: با شناختی که از اوضاع مرزهای پهناور و استان‌های مرزی در شرق کشور از مراوه‌تپه در خراسان شمالی تا خلیج گواتر در جنوب دارم، شرایط امنیتی مناطق مذکور در دوران کنونی با سال‌های قبل قابل مقایسه نمی‌باشد و تحولات مورد نظر از اهم دستاوردهای دوران حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

ریسمانچیان ادامه داد: از نظر اقتصادی، سیاسی و فرهنگی این استان به درجه‌ای از توسعه رسیده است که دیگر تفاوتی بین مرکزنشینان و ساکنان مناطق مرزی وجود ندارد و چهره محرومیت باقی‌مانده از دوران ستمشاهی از منطقه رخت بربسته است کما این‌که دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان در ردیف دانشگاه‌های ممتاز کشور هستند.

وی با گرامی داشت دوران هفت ساله انجام وظیفه در خلال دهه 1360 و اوایل دهه 1370 در استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان بزرگ یادآور شد: برای ثبات و پایداری امنیت در این منطقه، توسعه اشتغال و حداکثر استفاده از زمینه‌های بالقوه زراعی، اکتشافات معدنی و فعال‌سازی مراکز آزاد تجاری حائز اهمیت و واجد نقش سازنده و زیربنایی است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


فعالیت چهار فرمانداری جدید در استان بزودی آغاز می شود

فرماندار شهرستان قصرقند بزودی معرفی می شود.


معاون سیاسی - امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فرمانداری های جدید در چهار شهرستان قصرقند، میرجاوه، نیمروز و هامون که مجوز آن از سوی هیئت دولت صادر شده است، بزودی فعالیت رسمی خود را آغاز خواهند کرد.

به گزارش روز یکشنبه استانداری سیستان و بلوچستان، ˈرجبعلی شیخ زادهˈ با بیان اینکه دولت تاسیس این چهار فرمانداری جدید را ابلاغ


متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 دی 1391 توسط رستم کریمی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


فرماندار نیکشهر خواستار افزایش سهمیه گاز مایع این شهرستان شد.


http://axgig.com/images/47314456663390527169.jpg

 به تقل از خبر نگار خبر گزاری (رستم كریمی  )فرماندار نیکشهر گفت: سهمیه ماهیانه گاز مایع این شهرستان 450 تن است اما کمتر از 300 تن برای دو جایگاه عرضه در شهر نیکشهر و بخش قصرقند ارسال می شود که پاسخگوی نیاز مردم نیست.

ˈصاحب گل صالحیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشکلات ایجاد شده در نحوه توزیع گاز مایع موجب نارضایتی مردم نیکشهر شده است که در این رابطه باید اقدام اساسی انجام شود.

وی گفت: مطابق آخرین سرشماری نیکشهر در سال 1390 این شهرستان دارای 51 هزار خانوار و 213 هزار نفر جمعیت است و به طور میانگین اگر هر خانواده در ماه دو سیلندر گاز مایع مصرف کند باید سهمیه منطقه به بیش از یک هزار و 100 تن افزایش یابد تا هیچ کمبودی در این زمینه نداشته باشیم.

صالحی با بیان اینکه گاز مایع در نیکشهر فقط برای پخت و پز خانوار استفاده می شود، خواستار توجه بیشتر مسوولان ذیربط برای حل مشکل کمبود در این شهرستان شد.

فرماندار نیکشهر با تاکید بر تقویت نظارت بر توزیع گاز مایع در


متن کامل اینجا کلیک نمایید
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ماجرای قدیمی ترین تصویر ادعایی از پیامبر (ص)+عكس

تصویر جوان مراکشی از قاب دوربین عکاس جمهوری چک (راست)،
بازسازی آن (وسط) و انتشار عمومی آن به نام پیامبر (چپ)

عرش نیوز: عکاس دوره گرد اروپایی با نام لهنرت (Lehnert) بین سال های ۱۹۰۴ تا ۱۹۰۶ سعی می کرد ضمن سفر به شهرهای کهن و شرقی تصاویر جهت داری را برای مردم مغرب زمین منتشر کند. (۳) این تصاویر معمولا دارای عریانی و حالت متبسم در چهره بود. حال سوال اینجاست که چگونه تصویر یک جوان تونسی از دوربین یک اروپایی به میان کشورهای اسلامی می آید و با نام پیامبر اسلام ص


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


صحن - ۲۰ دی ۱۳۹۱
جدگال در نطق میان دستور؛

مجلس با فرهنگ زیرمیزی برخورد کند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس نهم با بیان اینکه مجلس کشور را به طرف عدالت هدایت می‌کند، افزود: مجلس باید با نظارت خود با فرهنگ زیرمیزی برخورد کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، یعقوب جدگال در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۰ دی) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تسلیت رحلت پیامبر اکرم (ص) و آیت الله تهرانی و گرامیداشت قیام ۱۹ دی با اشاره به سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی گفت: رهبر معظم انقلاب دهه پیشرفت عدالت و اقتصاد مقاومتی را پیشنهاد کرده اند و فرمودند توصیه اینجانب به نمایندگان مجلس این است که در جایگاه خطیری که از رأی مردم به دست آورده اند، به ادای وظیفه سنگین نمایندگی ملت بیندیشند.

نماینده مردم چابهار، نیک شهر  و کنارک در مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که وظیفه مجلس دراینجا چیست؟ افزود: امام (ره) فرمودند مجلس در راس امورات است و تمام قوا باید از آن تبعیت کنند.

مجلس هدایت کننده کشوربه طرف عدالت است

وی با بیان اینکه مجلس کشور را به طرف عدالت هدایت می کند، تصریح کرد: این مجلس با خون هزاران شهید به وجود آمده است امید ملت است، پس بر خود لازم می دانیم که در انجام قانونگذاری نظارت و انجام کارها رضای خدا را در نظر بگیریم و از رودربایستی و لجبازی بپرهیزیم.

جدگال با طرح این سوال که مشکلات دیدار با وزرا نشانه چیست؟ تاکید کرد: مگر بنیانگذار انقلاب اسلامی نفرمودند که مردم ولی نعمت ما هستند پس بیایید به ولی نعمتان خود برسیم.

این نماینده مردم درمجلس نهم با تاکید بر اینکه بسیاری از کارهای عمرانی تعطیل شده، یادآور شد: بسیاری از پیمانکاران ورشکست شده اند، تورم و گرانی بیداد می کند و بخش کشاورزی و دامداری به خاطر خشکسالی های پیاپی متضرر شده است.

وی با بیان اینکه فعالیت گمرک در مرزها کاهش یافته، توضیح داد: پدیده شوم اعتیاد و مواد مخدر به اوج رسیده است و بیکاری تحصیلکردگان را ناامید کرده است.

جدگال با بیان اینکه استخدام‌ها باید به صورت شهرستانی انجام شود، ادامه داد: با استخدام به صورت ملی و استانی سخت مخالفم ، چون حقوق جوانان ما ضایع می شود و در پذیرش نیروی دانشگاه های تربیت معلم هم به همین شکل عمل می شود.

وی با بیان اینکه مدارس ما از کمبود نیروی متخصص و نبود مدارس کافی رنج می برند، گفت: این مشکلات باعث افت تحصیلی و در نهایت ترک تحصیل آنها می شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان مشکلات حوزه انتخابیه خود در ایجاد امکانات زیربنایی و تذکر به مسئولان اجرایی کشور تصریح کرد: از زحمات دستجردی وزیر سابق بهداشت و درمان تشکر می کنیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تاکید کرد: بهتر است تا مجلس نظارت کرده و با فرهنگ زیرمیزی برخورد کند تا همه مردم از امکانات سلامت برخوردار شوند. /

نوع مطلب : اخبار، اجتماعی، نیکشهر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دانشگاه آزاد نیکشهر بدون آزمون ورودی دانشجو پذیرش می کند
معاون آموزشی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مرکز نیکشهر گفت: پذیرش دانشجو بدون برگزاری آزمون ورودی در این دانشگاه در مقاطع کاردانی و کارشناسی انجام می شود.

ˈمسعود رئیسیˈ روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به حذف آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تمامی دانشجویان مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته که تاکنون موفق به قبولی در دانشگاه آزاداسلامی نشده اند می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی WWW.azmoon.org نسبت به نام نویسی در مقطع و رشته تحصیلی خویش اقدام کنند و یک نسخه از رسید آن را بعد از امتحانات به بایگانی آموزش دانشگاه تحویل دهند.

وی با بیان اینکه ظرفیت و مهلت ثبت نام محدود است، گفت: دانشگاه آزاد مرکز نیکشهر برای ترم بهمن سال جاری از تمام دانش آموختگان فوق دیپلم برای ثبت نام بدون کنکور در سه رشته، دانشجو می پذیرد.

وی افزود: علاقه مندان می توانند در رشته های کارشناسی

 دینی و عربی، آموزش ابتدایی، ادبیات فارسی، ناپیوسته نام نویسی کنند.

معاون آموزشی و دانشجویی دانشگاه آزاد مرکز نیکشهر بیان کرد: علاقه مندان به تحصیل بدون کنکور در دانشگاه آزاد نیکشهر می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به دانشگاه آزاد این شهرستان مراجعه و یا با شماره تلفن 05465225646 تماس گیرند

رئیسی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی نیکشهر در مهر سال 86 فعالیت علمی خود را آغاز کرد و اکنون یک هزار و 340 دانشجو در 13 رشته کاردانی و کارشناسی آن مشغول به تحصیل هستند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون دو هزار و 110 نفر در مقاطع کاردانی و کارشناسی از این دانشگاه دانش آموخته شده اند.

معاون آموزشی و دانشجویی دانشگاه آزاد مرکز نیکشهر تصریح کرد: هشت نفر عضو هیات علمی این دانشگاه هستند.

رئیسی گفت: ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیکشهر در محل سه راهی نیکشهر ـ چابهار ـ ایرانشهر در زمینی به مساحت هشت هکتار در حال ساخت است.

وی افزود: این ساختمان شامل چهار هزار مترمربع زیربنای فضای آموزشی اداری و دو هزار مترمربع فضای ورزشی است.

معاون آموزشی و دانشجویی دانشگاه آزاد مرکز نیکشهر نیکشهر یادآور شد: 20 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت این دانشگاه اختصاص یافته و تاکنون 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سالجاری به بهره برداری می رسد.

سایت نیکشهر-کریمی
نوع مطلب : اخبار، دانشجو و دانشگاه، 
برچسب ها :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


كلاهبرداری 29 میلیون ریالی در نیك شهر /// هشدار پلیس آگاهی در خصوص كلاهبرداری از طریق عابر بانك
گروه استان ها – پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان در خصوص كلاهبرداری های افراد سودجو از طریق خود پرداز ها به شهروندان هشدار داد .

به گزارش پایگاه خبری پلیس ، روز گذشته یكی از شهروندان بخش بنت شهرستان نیك شهر به اداره مبارزه با جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی این شهرستان مراجعه نمود و از فردی كه مبلغ 29 میلیون ریال وجه نقد از حساب عابر بانك وی سرقت نموده بود اعلام شكایت كرد .

رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان ضمن اعلام این خبر گفت : در تحقیقات و بررسی های ماموران پلیس آگاهی شهرستان نیك شهر در خصوص چگونگی این كلاهبرداری مشخص شد مالباخته پیامكی در خصوص برنده شدن در قرعه كشی عید تا عید دریافت نموده و پس اینكه مشخصات كامل عابر بانك خود را به شماره مورد نظر ارسال نموده است مبلغ مذكور از حساب وی سرقت شده است .

سرهنگ محسن عطار افزود : در ادامه تحقیقات پلیس مشخص شد به علت اینكه مالباخته آشنایی كامل با نحوه نقل و انتقال وجه نقد از طریق خودپردازهای بانك را نداشته است این كلاهبردار حرفه ای توانسته است نقشه شوم خود را اجرایی نمایید .این مسئول انتظامی خاطر نشان كرد : از این كلاهبردار سرنخ هایی در شهرستان تهران بدست‌امده است و مالباخته به همراه نیابت قضایی برای دستگیر ی این كلاهبردار به پلیس آگاهی استان تهران معرفی شد .

رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان در ادامه در خصوص اینگونه كلاهبرداری هابه شهروندان هشدار داد و گفت : كلاهبرداری كارت به كارت به عنوان رایج ترین شیوه برای فریب و خالی كردن حساب عابر بانك و اینترنتی هموطنان است.

وی افزود: اخیرا برخی افراد سود جو و فرصت طلب با ارسال پیامك با مضمون اینكه "در یك قرعه كشی برنده جایزه شده اید " و یا با معرفی خود در قالب كارمند اپراتور تلفن همراه ، با شماره تلفن اعتباری ضمن تماس با شهروندان شماره حساب یا شماره كارت عابر بانك آنها را به قصد واریز وجه، دریافت كرده و پس از مدتی طی تماس تلفنی با قربانی از او می خواهند تا حساب بانکی خود را كنترل كند در حالیكه هیچ مبلغی به حساب قربانی واریز نشده است.

وی اظهار داشت: در ادامه فرد کلاهبردار با اعمال شیوه های متقلبانه، قربانی را به پای دستگاه عابر بانك كشانده و با اعلام اینکه دارای حساب ارزی می باشد از وی می خواهند زبان دستگاه ATM را به انگلیسی تغییر دهد.

این مقام مسئول بیان كرد: فرد كلاهبردار با سوء استفاده از عدم تسلط و آشنایی قربانی به زبان انگلیسی با شگرد خاصی ،رمز اینترنتی حساب بانكی قربانی را گرفته كه باعث انتقال مبلغی به حسابی كه كلاهبردار آن را "كد" معرفی می كند، می شود.

سرهنگ "عطار " در پایان هشدار داد: به هیچ عنوان، به این گونه تماس ها اعتنایی نکرده و توجه داشته باشید برای واریز وجه به حساب عابر بانك نیازی به حضور صاحب كارت در کنار دستگاه خودپرداز نیست و عنوان این موضوع که" در انتقال وجه با استفاده از شبكه شتاب اشكالی رخ داده" ، صرفاً شگردی است كه كلاهبرداران از آن برای خالی كردن حساب عابر بانك و تحصیل رمز اینترنتی شهروندان استفاده می كنند ضمن اینكه اینگونه افراد بیشتر از شماره های اعتباری برای تماس استفاده می كنند ،پس در پاسخگویی به این شماره ها بیشتر دقت كنید!!!!!نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :         در کوچه ما که از خ بهشتی می آید به کوچه خبرنگار مشهور است البته خانه بلوچزهی رئیس شورای استان هم همنجاست و این کوچه تیر تلفن ندارد ما از راه دور از پشت بام مردم تلفن به خانه آوردم و فکس و اینترنت کار می کنم و همه مراحل تهیه و ارسال خبر از خانه انجام می شود لذا با پیگیریهای زیاد از سال 1388 در نهایت با هماهنگی و هماهنگی درویش رئیسی رئیس مخابرات هفته پیش 7 تیر تلفن گرفتیم خودم با هزینه شخصی با جرثقیل از این کوچه و آن کوچه در آوردم و به کوچه آوردم که قراره بکارم.
          دیروز ظهر دیدم یک ماشین بنز مانند دراز آمد و یواشکی تیرها را دراد می برد از پشت بام نگاه کردم نگاه کردم تا کارگران من را دیدند ساکت نشتند و بعد از چند دقیقه دوباره شروع کردند به بار کردن دوباره از پست بام نگاه کردن دیدم تیرها را دارند می برند سریع آمد دم در که چه خبر است دیدم بر روی ماشین آرم شرکت مشهور  که متعلق به  یكی از معتمدین شهر است  است آمدند گفتم در روشن روشن ؟؟ وای بحال مردم شهر که انتظار عمران و آبادانی شهر را از امثال شما  دارند خیلی سر صدا شد  با درگیری لفظی و سرصدای فروان دوباره تیرها را از بالای ماشین پایین آوردم و با یا یک خجالتی رفتند.
این خبر همه جا پیچدیده که فلانی  ...... و عامل قطعی فیبر نوری و تلفنهای ثابت است سر تیرها نمی افتد وای بحال چیزهای دیگر ....

در ضمن در سه راه کنار شهرک صنعتی مناره مسجد از تیرهای برق است دور آنها را سیمان کرده و مناره مسجد درست می کند  خدا عاقبت ما را بخیر كند
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
تلویزیون 400 میلیونی چابهار در آتش سوخت.
این تلویزیون که با هزینه زیاد در شهر چابهار نصب  شده بود حدود ساعت 21 در آتش سوخت  هنوز علت این آتش سوزی مشخص نشده و
مثل همیشه  حتما با کارشناسی هایی که صورت میگیرد و قبلا هم شده بر اثر اتصال سیم برق خواهد بود.

http://img.ir/xgl.jpg

              //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
به گزارش خبرنگار "ندای زاهدان" یک منبع آگاه درخصوص این حادثه گفت :تلویزیون شهری چابهار شب گذشته در اثر اتصالی داخلی در سیستم پنل های ال.ای.دی دچار آتش سوزی شد و بخش عمده ای از قسمت بالایی نمایشگرآن سوخت. این منبع آگاه اضافه کرد: علیرغم اینکه شرکت سازنده این تلویزیون را طوری ساخته که در مقابل رطوبت بالای 95 درصد مقام باشد ، اما متاسفانه در مونتاژو نصب پنل های داخلی آن دچار خطاهای فاحشی شده که منجر به وقوع چنین حادثه ی زیان باری شده ایم و شرکت سازنده با توجه به گارانتی های ارایه داده بایستی نسبت به ترمیم و بازسازی آن اقدام کند. وی افزود: متاسفانه این تلویزیون تحت پوشش هیچ بیمه ای قرار ندارد تا بتوانیم خسارت ناشی از این حادثه را از شرکت های بیمه دریافت کنیم. ایشان خاطرنشان ساخت :این تلویزیون توسط بخش خصوصی با رقمی بالغ بر 400 میلیون به مساحت 60 متر مربع در انتهای بلوارشهید ریگی و ورودی منطقه آزادچابهار و اسکله شهید کلانتری در ماههای اخیر راه اندازی شده است و مالکیت آن پس از اتمام قرارداد به شهرداری چابهار واگذارمی شود و شهرداری هیچگونه هزینه ای متقبل نشده است. قابل ذکر است رقم یاد شده برای راه اندازی این تلویزیون شهری که شهرداری چابهار در عملکردکاری خود به فرمانداری و استانداری ارایه داده است توسط کارشناسان بسیار بالا و اغراق آمیز عنوان شده است.

نوع مطلب : اخبار، تصاویر، 
برچسب ها :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :سفر به سرزمین نخل و کوهستان/ روستای شگیم

روایتی از مردمان یک روستا/نگذاریم «شیشه غم» شکسته شود!
روستای شگیم به فاصله 28 کیلومتری مرکز شهر نیکشهر قرار دارد این روستا به دلیل داشتن آبشارهای و آب روان در تمام فصول سال در رودخانه یکی از مناطق مهم تفریحی و گردشگری در جنوب استان است، حیف است که مردمان این روستا با گالن و دبه بر دوش آب حمل می‌کنند، مردم این روستا و بیشتر روستاهای منطقه به دلیل استفاده از آب آلوده به بیماری‌های گوارشی و کلیوی دچار هستند.

 روستای شگیم دارای آبشارهای متعدد در انتظار آبرسانی

آخر مردم این روستا تنها هستند، فراموش شده‌اند، در کوچه پس کوچه‌هاشان از سنگ‌فرش‌هایی که ما روی آن در کوچه‌هایمان ‌راه می‌رویم، خبری نیست؛ از وسایل بازی برای کودکان، از هزار و یک امکان آسایش و تفریح، زمین فوتبال یا والیبال، حتی این روستا از امکاناتی برای سرگرمی، ورزش و بازی‌های بچه‌ها برخوردار نیست، اینجا محروم است، بچه‌هایی از
عکسها و متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


10 هزار نفر در نیکشهر دانش آموخته مهارت های فنی و حرفه ای شدند.

ایرنا: فرماندار نیکشهر در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان ضمن تاکید بر شتاب بخشی به تکمیل طرح در دست ساخت خوابگاه شبانه روزی این مرکز، گفت: تاکنون 10 هزار نفر مهارت های مختلف را در این خطه رایگان و با هزینه دولت فرا گرفتند.

به گزارش روز پنج شنبه خبرنگار ایرنا از نیکشهر، ˈصاحب گل صالحیˈ افزود: پروژه احداث خوابگاه شبانه روزی و رستوران کارآموزان مرکز فنی و حرفه ای این شهرستان با اعتبار اولیه پنج میلیارد ریال از محل دور سوم سفر ریاست جمهوری به سیستان و بلوچستان با زیربنای 684 مترمربع در دو طبقه ساخته می شود.

وی با بیان اینکه این پروژه با 26 درصد پیشرفت فیزیکی تا سالمشاهده 21 عکس و متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 6 دی 1391 :: نویسنده : ویکی ( گروه نویسندگان) wiki906@yahoo.com
شرایط پذیرش در مدارس تیزهوشان و نمونه سیستان و بلوچستان تغییر کرد

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: شرایط پذیرش و شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه تغییر کرده است و از سال تحصیلی جدید اعمال می شود.
  

به گزارش ندای زاهدان محمدقاسمی روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی مدیران آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق سیستان و بلوچستان افزود: شرایط شرکت در آزمون های مدارس تیزهوشان و نمونه در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، بر اساس محور قرار گرفتن شرط معدل در پایه پنجم ابتدایی تغییر کرده است.

به گفته وی، برای شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان شرط داشتن معدل 19 در پایه پنجم ابتدایی لازم است و سوالات آزمون نیز بر اساس کتابهای کلاس ششم طراحی می شود.

قاسمی افزود: برای شرکت در آزمون مدارس نمونه نیز تاثیر 20 درصدی معدل پایه کلاس پنجم و کسب امتیاز لازم از آزمون بر اساس کتابهای کلاس ششم که در کل 80 درصد امتیاز دارد، در نظر گرفته شده است.

وی با مهم ارزیابی کردن اطلاع رسانی تغییر شرایط پذیرش در مدارس تیزهوشان، افزود: هم اینک خیلی از خانواده ها بدون اطلاع از این تغییرات دانش آموزان را در دوره های تقویتی پایه های مختلف ثبت نام می کنند، این در حالیست که منابع آزمون به دروس کلاس پایه ششم ابتدایی تغییر یافته است.

وی همچنین مدیریت و تدبیر در طرحهای آموزش و پرورش را شرط اصلی تحقق اهداف سند تحول بنیادین عنوان و تصریح کرد: قله رفیع تعلیم و تربیت با قدم گذاشتن در راه تحقق سند تحول بنیادین و تدابیر مدیران آموزش و پرورش فتح می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به اجرای طرحهای نوین آموزشی و پرورشی، چشم انداز نظام تعلیم و تربیت استان در سال تحصیلی جدید را در آستانه تحول دانست و افزود: نظام رتبه بندی پژوهشگرایانه، مبنای امتیاز ادارات آموزش و پرورش استان خواهد بود.

قاسمی، بر پیگیری تحقق اهداف سند تحول بنیادین، نظارت و شتاب بخشی در روند اجرای طرحها و پروژه های آموزشی و پرورشی درحال احداث از سوی مدیران و رؤسای ادارات آموزش وپرورش استان تاکید کرد.

به گفته وی، مشکلاتی در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان وجود دارد اما به تنهایی نمی توان از پس آنها برآمد بلکه باید با همفکری و مساعدت مردم و تلاش همه مدیران ادارات تابعه استان برطرف شود.

وی از راه اندازی دانشگاه فرهنگیان به عنوان قله رفیع سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش یاد کرد و افزود: 400 دانشجو در 10 رشته در بهمن ماه امسال در دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل خواهند شد .

نوع مطلب :
برچسب ها :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


راه اندازی چهاردهمین بیمارستان صحرایی

شهید احمد آتش دست در شهر اسپکه بخش لاشار

 

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در مراسم افتتاح بیمارستان صحرایی اسپکه گفت: ایجاد زیرساخت ‌‌ها در راستای کاهش مشکلات اجتماعی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی می‌ تواند نقش بسزایی در زمینه ایجاد امنیت پایدار در منطقه ایفا کند

سردار سید حسین مرتضوی  در مراسم راه ‌اندازی بیمارستان صحرایی در بخش اسپکه از توابع شهرستان نیکشهر اظهار داشت: امروز سپاه با تمرکز کردن بر رفع مشکلات مناطق محروم توانسته طعم شیرین خدمت‌ رسانی را به مردم بچشاند.

وی گفت: سپاه در راستای اهداف اصلی خود توانسته

متن کامل اینجا کلیک نمایید
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ولی محمد رئیسی
نظرسنجی
به نظر شما شایسته ترین افراد برای قرار گرفتن در ترکیب شورای آینده ی شهرستان کدامند


جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات