وشیـــــــن صبا نیكشهر
( ادبی ، اجتماعی و فرهنگی )
 
 

رییس جمهوری:

حضور در سواحل مکران فرصت های امنیتی ایران را گسترش می دهد
رییس جمهوری تصریح کرد: حضور با برنامه در سواحل مکران فرصت و ظرفیت های امنیتی جمهوری اسلامی ایران را بیش از پیش گسترش می دهد.

به گزارش ایرنا، 'محمود احمدی نژاد' روز شنبه در نخستین همایش ملی ' توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران' در چابهار، افزود: شرایط طبیعی بسته به نوع نگاه، برنامه ریزی و تدبیر ما همزمان هم فرصت است و هم تهدید که اگر آن را در اختیار بگیریم فرصت و اگر نگیریم تبدیل به تهدید می شود.


احمدی نژاد اظهار داشت: امروز خوشبختانه نیروی دریایی ارتش در این سواحل مهم حضور یافته، خود را با شرایط تطبیق داده و از ظرفیت ها استفاده می کند.

وی افزود: امنیت و آبادانی آرزوی همه


متن کامل اینجا کلیک نمایید
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


 نگاهی به همایش ملی توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی ایران در چابهار
همایش ملی توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی ایران به منظور تبیین نقش دریا در ارتقاء قدرت ملی، توسعه مؤلفه های اقتصادی، سیاسی، نظامی، فرهنگی و فراهم کردن بسترهای لازم جهت تحقق اوامر رهبر معظم انقلاب از امروز در چابهار برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، برخورداری از نعمت دریا و سواحل مناسب دریایی نقش مهمی را در ارتقاء جایگاه نظامی - امنیتی و توسعه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی یک کشور در نظام بین الملل ایفا می­کند.

بر این اساس و با توجه به تحولات محیطی منطقه و جهان و همچنین موقعیت خاص ژئوپلیتیکی جمهوری اسلامی ایران در این عرصه بخش جنوب شرقی سواحل کشور از جایگاه ویژه و ممتازی برخوردار شده ­است.

از سوی دیگر سواحل جنوب شرقی از توانمندی و قابلیت هایمتن کامل اینجا کلیک نمایید
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

گزارش تصویری اعزام کاروان راهیان نور نیکشهر +  عکس

400 دانش آموز نیکشهری به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدندIMG_0529.jpg

IMG_0539.jpg

کریمی/ مدیر آموزش و پرورش نیکشهر گفت: 400 دانش آموز پسر این شهرستان در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی بازمانده از دوران دفاع مقدس در جنوب کشور اعزام شدند.

IMG_0538.jpg

ˈیونس اربابیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دانش آموزان پسر مقطع دوم دبیرستان از بخش های بنت، فنوج، لاشار و قصرقند در قالب 10 دستگاه اتوبوس به سمت مناطق عملیاتی جنوب کشور حرکت کردند.

وی اظهار داشت: حضور دانش آموزان در مناطق جنگی موجب آشنایی و درک بیشتر آنان از رشادت های رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس می شود.

IMG_0534.jpg

مدیر آموزش و پرورش نیکشهر بیان کرد: زنده نگه داشتن یاد و
خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، آشنایی نسل جوان انقلاب با فرهنگ آرمانی دفاع مقدس و برگزاری اردوی عملی آمادگی دفاعی مدارس در مناطق عملیاتی از مهمترین اهداف اعزام کاروان های راهیان نور به این مناطق است.

اربابی همچنین توسعه، اشاعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نهادینه کردن آن بین نسل جوان را از دیگر اهداف تشکیل ستاد کاروان راهیان نور برشمرد.

IMG_0547.jpg

وی گفت: دانش آموزان نیکشهری در قالب کاروان راهیان نور به مدت شش روز از مناطق عملیاتی جنوب کشور به جامانده از جنگ تحمیلی شامل هویزه، اروندکنار، شلمچه و دهلاویه دیدن خواهند کرد.

گزارش تصویری کاروان راهیان نور نیکشهر


IMG_0542.jpg

IMG_0551.jpg
ادامه مطلب

نوع مطلب : اخبار، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


علام زمان ثبت نام داوطلبین انتخابات 92مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور از آموزش‌هایی برای کلیه واجدین شرایط رای در سطح کشور خبر داد و گفت: برگزاری همزمان دو انتخابات نیازمند برنامه‌ریزی‌های اساسی و هماهنگی‌ ویژه است.

به گزارش ایسنا، حسنعلی نوری در نشست خبری صبح روز پنجشنبه در استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: کارگاه‌های آموزشی توجیهی انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهرها تا پایان اسفند ماه امسال در رده بخشداران و فرمانداران به پایان خواهد رسید.

وی افزود: برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شامل جزیی‌ترین موارد از جمله سایز عکس‌های کاندیداها در تبلیغات نیز می‌شود و همه این هماهنگی‌ها به کمتر شدن تنش‌ها کمک خواهد شد.

وی با بیان این‌که «برگزاری رایانه‌ای انتخابات در سامانه خاصی طراحی شده است» خاطرنشان کرد: حذف تعرفه کاغذی و انجام رای‌گیری الکترونیکی را در این دوره شاهد خواهیم بود.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور با اشاره به این‌که «محل شعب اخذ رای برای هر دو انتخابات ثابت است» تصریح کرد: به طور مثال نیازی نیست که رای‌دهندگان برای انتخاب شورای شهر به شعبی و برای انتخاب رییس‌جمهور به شعبه‌ای دیگر مراجعه کنند.

وی زمان ثبت نام داوطلبین ریاست جمهوری را 17 اردیبهشت و شورای شهر را 26 فروردین ماه و انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان را نیز در 15 فروردین اعلام کرد.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این‌که آیا تاکنون تخلفی صورت گرفته است؟ گفت: بیشتر این تخلفات در زمینه‌ تبلیغات زودهنگام نمود پیدا می‌کند که طبیعتا چنین رخدادی به منزله عدم پایبندی به قانون یک کاندیداست.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور اظهار کرد: روستاهایی که شامل 20 خانوار شوند و جمعیت آنان به 100 نفر برسد و مایل به تشکیل شعبه باشند یک حوزه‌ انتخاباتی برای آنان تشکیل خواهد شد.

وی سواد کاندیداهای شورای شهر را در روستاهای تا 200 خانوار در سطح خواندن و نوشتن، و در شهرهای تا 20 هزار جمعیت را فوق‌دیپلم و شهرهای بالا 20 هزار نفر را لیسانس و معادل لیسانس اعلام کرد.

وی با تاکید بر این‌که «به لطف خدا در زمینه اخذ رای از گذشته تاکنون ناامنی وجود نداشته است» گفت: نیروی انتظامی مسوولیت تامین امنیت شعب اخذ رای را دارد که از بسیج و نیروی‌های دیگر نیز در صورت لزوم کمک می‌گیرد.

نوری تاکید کرد: دولت تاکنون برنامه‌ای برای کمک مالی به داوطلبین و دادن تسهیلات پولی به آنان نداشته و ندارد و سعی می‌کنیم همواره از ریخت و پاش‌های بی‌مورد جلوگیری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مردم بصیر ایران پس از فتنه 88 ، در انتخابات مجلس نهم حضور خیره کننده‌ای را داشتند و ان‌شاءالله در این دوره نیز با حضور پررنگی روبه رو خواهیم بود.
نوع مطلب : اخبار، شورا شهر روستا، 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :راه اندازی فرستنده دیجیتال تلویزیونی در شهر نیکشهر

با بهره گیری 18 کانال تلویزیون و 16 کانال رادیویی

پنج طرح در بخش های مختلف عمرانی، کشاورزی و ارتباطات تلویزیونی به میمنت دهه مبارک فجر در شهرستان نیکشهر مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گزارش ایرنا، راه اندازی فرستنده دیجیتال تلویزیونی با بهره گیری 18 کانال تلویزیون و 16 کانال رادیویی با اعتباری معادل 200میلیون تومان، آبرسانی به روستای بازیگر با 150 میلیون تومان اعتبار و بهره مندی 40 خانوار و برقرسانی به روستای تابک تل از جمله طرحهای راه انداری شده به مناسبت دهه مبارک فجر در نیکشهر است.
همچنین اجرای طرح کشاورزی بند خاکی در روستای چاهان، راه اندازی پایگاه بسیج روستای پیتاپ بخش مرکزی و برگزاری اردوی یک روزه طرح صالحین حلقه مردمی از


مشاهده 21 عکس و متن کامل اینجا کلیک نمایید
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


گزارش تصویری / راهپیمایی باشکوه 22 بهمن در نیکشهر

مردم نیکشهر سالروز پیروزی انقلاب را گرامی داشتند

http://axgig.com/images/64354730236119559336.jpg

http://axgig.com/images/68102618511404306983.jpg

قشرهای مختلف مردم شیعه و سنی شهرستان نیکشهر با حضور پرشور و چشمگیر در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، یک بار دیگر با رهبر معظم انقلاب و آرمانهای امام راحل و شهدا تجدید میثاق کردند.


به گزارش ایرنا، راهپیمایی باشکوه 22 بهمن در سی و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور گسترده و متحد مردم شیعه و سنی شهرستان نیکشهر و بخشهای ˈبنت، فنوج، لاشار و قصرقندˈ و دهستانها و روستاهای پرجمعیت این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه نیکشهر در اجتماع بزرگ مردم این شهرستان با تقدیر از 


مشاهده 22 عکس از راهپیمایی و متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 22 بهمن 1391 توسط رستم کریمی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


MakeThumbnail.aspx

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار سیستان و بلوچستان گفت:افزایش آمار اشتغالزایی برای اقشار مختلف مردم استان بویژه جوانان نیاز به عزم همگانی مسوولان دارد.

به گزارش بلوچ پرس به نقل از روابط عمومی معاونت برنامه ریزی استانداری،عباس نخعی در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تعهد اشتغالزایی در استان برای سالجاری ۴۴ هزار و ۶۵۲ فرصت شغلی است افزود: تلاش همه جانبه مسوولان دستگاههای اجرایی و بانکهای عامل در تحقق این مهم نقش بسزایی ایفا می کند.

وی سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری را یکی از اسناد راهبردی سیستان و بلوچستان خواند و گفت: این سند با هدف شناسایی ظرفیت ها و استعدادهای سرمایه گذاری تنظیم شده و مسوولان دستگاههای اجرایی موظفند نسبت به اجرای مصوبات سند توسعه اشتغال اقدام کنند.

وی با بیان اینکه سند توسعه اشتغال سیستان و بلوچستان براساس یک رویکرد عالمانه و کارشناسانه در مقوله اشتغال تنظیم و آماده شده است، اظهار داشت: اجرایی کردن این سند می تواند وضعیت اشتغال و سرمایه گذاری در سطح استان را در طول برنامه پنجم توسعه کشور به جایگاه قابل توجهی ارتقا دهد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۲ هزار و ۵۳۵ میلیارد ریال تسهیلات از سوی دولت برای طرح های اشتغالزا اعم از بنگاههای کوچک اقتصادی، مشاغل خانگی و کسب و کار خرد به استان ابلاغ شده است.

نخعی میزان تسهیلات بنگاههای اقتصادی زودبازده و کارآفرین ابلاغی امسال سیستان و بلوچستان را ۱۱ هزار و ۹۲ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این تسهیلات به طرح های اشتغالزا مصوب کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان پرداخت می شود.

موضوع : آخرین خبرها, اخبار عمومی, زاهدان
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


                         استاندار سیستان و بلوچستان

                 ارتقای بخش لاشار به شهرستان ضروری است

http://axgig.com/images/70051716008138912084.jpg

ایرنا: استاندار سیستان و بلوچستان ارتقای بخش لاشار به شهرستان را ضروری دانست و گفت: با این اقدام بخش زیادی از مشکلات مردم منطقه حل خواهد شد.

حاتم ناروئی روز سه شنبه در نشست شورای اداری شهرستان نیکشهر در شهر اسپکه مرکز بخش لاشار افزود: بخش لاشار با داشتن 148 روستا، سه دهستان و 43 هزار نفر جمعیت و وجود مزیت های قابل توجه از جمله عبور جاده ترانزیتی، امید است بزودی به شهرستان ارتقا پیدا کند تا بسیاری از مشکلات پیش روی مردم منطقه حل شود.

وی کمبود آب آشامیدنی، توجه به بخش کشاورزی، توسعه مناطق گردشگری و بهبود وضعیت اکتشاف معادن را از مهمترین مشکلات مردم شهرستان نیکشهر بویژه بخش لاشار بر شمرد و گفت: تنها راه حل برای رفع معضل بی آبی در لاشار، انتقال آب ازعکسها و متن کامل اینجا کلیک نمایید
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دایا.... سلامت جوادم آرزوست
خدایا.... سلامت جوادم آرزوست
دلنوشته ای برای محمد جواد صادقی، یکی از وبلاگ نویسان و فعالین فرهنگی استان، که مدتیست گرفتار رنج و درد ناشی از بیماریست و لحظه های عمرش چندان گوارا نیستند.

جوادجان برای من ناشناخته بودی. ندیده بودمت. نزدیک انتخابات گذشته ی مجلس بود که  با نوشته هایت در فضای مجازی، اسمت بر سر زبان ها افتاد. بر سر زبان کسانیکه گاه به گاه کنجکاوی میکردند و بگو مگو های ماجرا را از فالگوش تو سرک می کشیدند. من نیز یکی از این خیل مشتاقان بودم.

بسیاری تحسینت می کردند و بسیاری دیگر نیز ملامت. بعضی ها به محکمه ی لعنت می بردند و برخی دیگر بر کرسی عز و حرمت می نشاندنت. هر کس بر دری میکوفت. نمی شود ملامت مان کرد. آخه همه ی دار و ندارمان از دنیای پرزرق و برق سیاست که بسیاریمتن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ جمعه 13 بهمن 1391 توسط ر
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


امام جمعه اهل سنت نیکشهر:

ایجاد بارانداز کالاهای وارده به چابهار در نیکشهر ضروریست.

http://axgig.com/images/55631305582209782873.jpg

امام جمعه اهل سنت نیکشهر خواستار ایجاد بارانداز کالاهای وارده به منطقه آزاد چابهار در شهرستان نیکشهر به منظور توسعه بیشتر جنوب سیستان و بلوچستان و افزایش اشتغال پایدار شد.
مولوی ˈعبدالله وحیدیفرˈ در خطبه های نماز جمعه امروز اهل سنت نیکشهر افزود: اگر چه دولت به تامین امنیت پایدار و رسیدگی به معیشت و اقتصاد جامعه توجه دارد اما باید در این رابطه تلاش بیشتری بویژه در سیستان و بلوچستان صورت گیرد.

وی با تبریک دهه مبارک فجر اظهار داشت: افتتاح و بهره برداری از 64 طرح عمرانی با 55 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده در نیکشهر نمونه ای از توجه دولت به این منطقه است.

وی گفت: طرحهای زیادی برای عمران و آبادانی نیکشهر درمتن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ جمعه 13 بهمن 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


معرفی شدگان به وزارت کشورجهت تصدی پست فرمانداری قصرقند به ترتیب اولویت

یک منبع اگاه که نخواست نامش فاش شود ، گفت : کوروش محمدی ، عبدالسلام پاکزاد و احمد رضا ریگی معرفی شدگان به وزارت کشور جهت تصدی پست فرمانداری شهرستان جدید التاسیس قصرقند می باشند.

این فرد مطلع افزود: کوروش محمدی بخشداربنت ، عبدالسلام پاکزاد و احمد رضا ریگی فرماندار شهرستان سرباز معرفی شدگان نهایی به ترتیب اولویت در تصدی این پست هستند.

وی اظهار داشت : کوروش محمدی با پشتوانه و حمایت یکی از معاونان استاندار سیستان وبلوچستان از شانس بیشتری برخورداراست.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ولی محمد رئیسی
نظرسنجی
به نظر شما شایسته ترین افراد برای قرار گرفتن در ترکیب شورای آینده ی شهرستان کدامند


جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic