وشیـــــــن صبا نیكشهر
( ادبی ، اجتماعی و فرهنگی )
 
 

      نماینده مردم ایرانشهر، سرباز و دلگان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال معلمان از جنوب استان سیستان و بلوچستان سبب افت شدید تحصیلی و آسیب جدی به کیفیت مراکز آموزشی شده است. به گزارش خبرگزاری فارس از نیکشهر، محمد سعید اربابی صبح امروز طی نشستی با مسئولان محلی و معتمدین و شوراهای اسلامی منطقه از انتقال معلمان در جنوب استان به شدت انتقاد کرد و اظهار داشت: تا پایان برنامه پنجم توسعه، هیچ گونه استخدام جدیدی در آموزش و پرورش وجود نخواهد داشت در حالی که در مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان با انتقال نیروهای متخصص در رشته‌های مختلف درسی مواجه هستیم.

وی افزود: در حال حاضر در مناطق جنوبی استان با مشکل جدی کمبود دبیر در رشته‌های علوم پایه و فیزیک و... مواجه هستیم.

     نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان و بخش‌‌های آشار، بنت، فنوج و لاشار در مجلس بیان کرد: با هرگونه جابه‌جایی معلمان در جنوب استان و به ویژه حوزه انتخابیه‌ام مخالف بوده و نباید معلمانی که از مناطق برخوردار به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته آمده‌اند و زمان خدمت آنها مشخص شده، قبل از پایان مأموریت با پارتی‌بازی، انتقالی بگیرند و صدها کلاس درس با کمبود دبیر مواجه شود.

    اربابی ادامه داد: خالی بودن بیشتر کلاس‌های درس به علت نبود معلم و فشار آمدن به چند معلم باقی مانده و تدریس طولانی و بیش از حد مجاز توسط یک معلم، علاوه بر خستگی وی، مشکلات دیگری از جمله افت شدید تحصیلی و آسیب جدی به کیفیت آموزشی را در پی‌ خواهد داشت و دانش‌آموزان ضرر خواهند کرد.

وی تصریح کرد: در صورت عدم رعایت انتقال معلمان توسط مسئولان مربوطه، از مراجع قانونی و وزارت متبوع موضوع را پیگیری جدی خواهم کرد.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز و دلگان در مجلس شورای اسلامی از مسئولان محلی و معتمدین و شوراهای اسلامی خواست به منظور ممانعت از آسیب‌های آموزشی به دانش‌آموزان منطقه، برای انتقال معلمان از هرگونه همکاری با مدیران و رؤسای آموزش و پرورش خودداری کنند تا مراکز آموزشی با کمبود معلم و در نتیجه افت شدید تحصیلی مواجه نشوند.

     اربابی از نحوه تقسیم فارغ‌التحصیلان تربیت معلم در سال‌جاری به شدت انتقاد کرد و گفت: متأسفانه شاهد بی‌عدالتی در جذب دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در استان هستیم که رتبه‌های زیر 2 هزار بنا به دلایلی از جمله کوتاهی قد به میزان دو سانتی‌متر تأیید نمی‌شوند در حالی که ما به آموزش با کیفیت و نیروهای متخصص علمی نیاز داریم نه به قد بلندی افراد.

      وی بنا به اظهارات برخی از متقاضیان تربیت معلمی که به علت کوتاهی قد رد شده‌اند، افزود: بلندی قد، مشکلات آموزشی را مرتفع نمی‌کند بلکه در بین این افراد کسانی هستند که از نظر علمی بسیار نخبه بوده و می‌توانند فضاهای آموزشی را متحول کنند لذا رد این قبیل افراد صدمات زیادی را به سیستم آموزشی مدارس وارد می‌کند و نشانه ظلم و جفای آشکار در حق افراد با استعداد است.

    نماینده مردم ایرانشهر، سرباز و دلگان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: دانشگاه فرهنگیان استان نباید افراد نخبه را به خاطر کوتاهی قد رد کند ما نیاز به افراد متخصص و با استعداد داریم تا شاهد شکوفایی علمی استان باشیم.

منبع:
http://ms-arbabei.ir/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
    
    جلسه جوانان فعال در دنیای مجازی با حضور بیش از 10 نفر از وبلاگ نویسان فعال در شهرستان نیکشهر با هدف انسجام فکری بین وبلاگ نویسان و جلوگیری از توطئه های برخی شبه وبلاگ نویس و فتنه گر برگزار گردید.
     در این جلسه با اشاره به اتفاقات چند ماه گذشته و بی اخلاقی های صورت گرفته در فضای مجازی و هتک حرمت برخی فتنه گران وبلاگ نویس نما به مردم و مسئولین شهرستان جهت پیگیری اقدامات قضایی توسظ وبلاگ نویسان تاکید شد.
      به اعتقاد صنف وبلاگ نویسان شهرستان برخی از فتنه گران در لباس وبلاگ نویس با ارتکاب جرائم اینترنتی در صدد مخدوش نمودن چهره و نام واقعی وبلاگ نویسی هستند که این امر باید با هوشیاری و حساسیت وبلاگ نویسان مواجه شود.
      در این جلسه بیانیه ای در محکومیت اقدامات و تحرکات برخی شبهه وبلاگ نویس جهت ضربه زدن به منافع مردمی به امضاء بیش از ده نفر وبلاگ نویس شهرستان رسید و بر شناسایی عوامل فتنه گر و اختلاف انگیز و رسانه ای نمودن تحرکات و انگیزه های آنها تاکید شد.
     وبلاگ نویسان شهرستان نیکشهر با تاکید بر همدلی و همراهی با مسئولین شهرستان و انعکاس عملکرد دولت مردان در کنار انتقادات سازنده و اصولی بر فعالیت های منسجمانه و برگزاری جلسات منظم صنف وبلاگ نویسان به صورت هفتگی تصویب شد.
      همچنین در این جلسه کلیه مستنداتی که توسط وبلاگ نویسان از فعالیت های مجرمانه شبهه وبلاگ نویسان فتنه گر جمع آوری شده در هفته های اخیر تحویل مقامات قضایی خواهد شد.
     در پایان مقرر گردید این جلسات  بصورت هفتگی و منظم  بصورت دوره ای تشکیل گردد.
      همچنین مقرر گردید سه نفر از وبلاگ نویسان به نمایندگی از این  جمع ، ماه آینده جهت ثبت فعالیت های قانونی خود در کانون وبلاگ نویسان  اقدام نمایند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


  

http://up.tayab.ir/Pictures/m.JPG
      رئیس صندوق قرض الحسنه مهر امام رضا(ع) شهرستان نیكشهر گفت: ثبت نام وام های خود اشتغالی صندوق مهر امام رضا(ع) شهرستان از روز دوشنبه ششم شهریور ماه آغاز شده است.

      محمد بلوچ زهی با بیان اینكه سقف تسهیلات خود اشتغالی این دوره 100 تا 150 میلیون ریال می باشد خاطر نشان كرد: متقاضیان می بایست به شعبه صندوق قرض الحسنه مهر امام رضا(ع) واقع در مجتمع اداری شهرستان جهت دریافت نام کاربری و کلمه عبور مراجعه و سپس اقدام به ثبت نام اینترنتی نمایند.

    بلوچ زهی ادامه داد: متقاضیان با در دست داشتن مدارك سجلی به همراه گواهی مهارتی جهت ثبت نام اینترنتی به صندوق شهرستان مراجعه نمایند.

      به گفته وی دارندگان مدارك مهارتی از سازمانهای مرتبط یا مدرك دیپلم و همچنین ارائه دهندگان ایده نو جهت كسب و كارهای بومی منطقه در اولویت ثبت نام می باشند.

       وی ایجاد بیش از هزارو203 فرصت شغلی را ثمره فعالیت صندوق قرض الحسنه مهر امام رضا(ع) شهرستان دانست و اظهار امیدواری كرد كه همانند سنوات گذشته صندوق شهرستان بتواند كارنامه موفقی را در زمینه پرداخت تسهیلات خود اشتغالی و نظارت پایدار بر طرح ها در سطح استان داشته باشد.

       صندوق قرض الحسنه مهر امام رضا(ع) شهرستان نیكشهر با ایجاد بیش از 1500 فرصت شغلی طی دو سال گذشته بطور متوالی رتبه برتر اشتغال را از نظر كمی و كیفی در میان 11 شعب صندوق قرض الحسنه مهر امام رضا(ع) استان كسب نموده است.

      همچنین مدیریت این صندوق در سال 89 بعنوان مدیر نمونه كشوری از بین مدیران صندوق سطح استان معرفی و از فعالیت های وی تقدیر بعل آمد.نوع مطلب : اخبار، نیکشهر، 
برچسب ها :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 9 شهریور 1391 :: نویسنده : ولی محمد رئیسی

درومادر گرامی حال که در استانه آغازسالتحصیلی جدید قرارداریم توصیه های زیرراجهت حضور با امادگی بیشتر فرزندان عزیزتان در مدارس تقدیم می نماییم

*   حضور در مدرسه، برقراری ارتباط نزدیک با کارکنان مدرسه و تماس تلفنی با معلم فرزندانتان را مد نظر داشته باشید. 

*   از تدریس کتاب های درسی در خانه، قبل از تدریس و بعد از تدریس معلم، خودداری شود تا دانش آموز دچار تعارض نشود. 

*   از نوشتن تمارین و تکالیف، به منظور کمک به کودک خودداری شود و فقط نقش راهنما را ایفا کنید. 

*   اجازه بدهید فرزند دلبندتان فکر کند، بنویسد، پاک کند، اشتباهاتش را کشف و اصلاح کند تا سرانجام یاد بگیرید. از این طریق عضلات دست کودک تقویت شده، آمادگی کافی برای نوشتن در آینده را کسب می کند. 

*   به چپ دست بودن و نمره بیست گرفتن فرزندتان حساسیت نشان ندهید.

*   موقع خرید وسایل مدرسه و لوازم التحریر سعی کنید وسایل ساده را انتخاب کنید تا در کلاس برای فراگیران دل مشغولی ایجاد نشود. 

*   برای دانش آموزان پایه های اول؛ خودکار، ماژیک، مداد فشنگی، مداد فشاری و مداد شمعی به هیچ وجه کاربرد ندارد. و تنها موجب بد خطی، تقویت نشدن عضلات دست، زود خسته شدن و از بین رفتن دفاتر و کتابها را در پی خواهد داشت.

*    در کلاس اول فقط از مدادهای معمولی و HB و در کلاس نقاشی از مدادهای رنگی معمولی استفاده شود.

*   نام و نام خانوادگی فرزندتان را با برچسب های کوچک بر روی کلیه وسایل او اعم از کتابها، دفترها، مدادها، مداد تراش، جامدادی و ... بچسبانید. 

*   لطفا به وقت خواب فرزندتان بیشتر اهمیت بدهید. بهتر است فرزندتان اولِ شب بخوابد و صبح ها یک ساعت قبل از رفتن به مدرسه بیدار شود. (مقدار خواب برای دانش آموزان کلاس اولی، حداقل هشت ساعت است.) 

*   فرزندتان را به خوردن صبحانه عادت دهید و او را از خوردن تنقلاتی مثل پفک، چیپس، لواشک و مانند آن منع کنید. 

 برنامه هفتگی و روزانه کلاس را هر شب قبل از خواب جمع کنید، تا دانش آموز فردی منضبط و منظم به بار آید.

*   (با توجه به توصیفی شدن ارزشیابی ها) کلیه اوراق امتحانی، آزمون ها، کارهای کلاسی و دفاتری را که تمام می شوند را در داخل یک کیسه پلاستیکی یا یک پوشه بایگانی کنید و هر ماه پیشرفت فرزندتان را با خودش بسنجید و مقایسه کنید. 

*   هیچ گاه توانایی فرزندتان را با همسالان و هم کلاسی هایش مقایسه نکنید، زیرا تفاوت های فردی بین افراد وجود دارد. 

*   در مناطق دو زبانه سعی بر آن شود که با فرزندان و دانش آموزان مقطع ابتدایی در خانه فارسی صحبت شود، تا در خواندن کتابهای فارسی (بخوانیم و بنویسیم)، درک مفاهیم درسی، جمله سازی، دیکته نویسی و ... دچار مشکل نشوند

 به فرزندتان از همین کلاس اول مسولیت بدهید. برای مثال کفش هایش را در جا کفشی قرار دهد و آنها را پاک کند، موهایش را شانه کند، لباسهایش را مرتب کند و ... تا فرزند شما احساس خود ارزشمندی کند. 

*   فرزندتان را به خواندن کتابهای غیر درسی، در گروه سنی خودش، تشویق کنید. 

*   فرزندتان را عادت دهید که بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت کند، برای مثال ناخن هایش را بگیرد، همیشه یک دستمال تمیز به همراه داشته باشد، دستهایش را با آب و صابون بشوید، از لیوان خود استفاده کند و ...

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جزئیاتی از انتخابات شورای شهر در سال 92

 دیپلمه ها به فکر گرفتن مدرک باشند

انتخابات چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر،  همزمان با انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در سال 1392 برگزار و در روز جمعه آخر خرداد اخذ رأی می‌ شود. 
ثبت‌نام از داوطلبان از روز دوشنبه 24 فروردین  تا روز یكشنبه 30 فروردین 92 به مدت هفت روز در ساعات اداری ادامه دارد.
با توجه به مفاد ماده 26 قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور و انتخاب شهرداران، داوطلبان عضویت درشورای شهرهای تا 20 هزار نفر جمعیت باید حداقل مدرك فوق دیپلم یا معادل آن و برای شورای شهرهای بیش از 20 هزار نفر جمعیت باید دارای مدرك
لیسانس یا معادل آن بوده و هنگام ثبت‌نام نیز سن آنان 25 سال تمام باشد و كسانی كه به عضویت شوراها انتخاب می‌شوند باید در محدوده حوزه خود سكونت اختیار كنند.
 این اطلاعیه همچنین آورده است: آن دسته از داوطلبان عضویت در شوراها كه مشمول مندرجات ماده 28 قانون


متن کامل اینجا کلیک کنید
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پروژه عمرانی به مناسبت هفته دولت در نیكشهر بهره برداری شد
گزارش تصویری اولین روز هفته دولت در نیکشهر /  13910602

افتتاح 9 طرح و پروزه هفته دولت در بخش مرکزی نیکشهر


پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر:سرپرست فرمانداری نیكشهر گفت: به مناسبت اولین روز از هفته دولت 9 طرح و پروژه عمرانی در بخشهای كشاورزی، ورزشی، مسكن روستایی و بهداشتی در بخش مركزی این شهرستان با اعتبار شش میلیارد و 140 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

'مهدی سرحدی' افزود: خانه بهداشت روستای 'چاه علی' با 213 میلیون ریال اعتبار و چندین


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جاده جدید فنوج به تنگ سرحه بازگشایی شد

جاده جدید فنوج به تنگ سرحه بازگشایی شد.این مسیر جدید فنوج را از منطقه کوهستانی اذباغ به روستای  تنگ سرحه متصل میکند.

به گزارش بلوچ پرس با بازگشایی و بهره برداری نهایی از این مسیر زمان دسترسی مردم منطقه به مرکز شهرستان و شهرستان ایرانشهر به صورت چشمگیری کاهش می یابد.عبور جاده ترانزیتی از این منطقه مزایای زیادی در جهت توسعه جنوب استان دارد.و از طریق جاده جدید فنوج و شهرستان دلگان هم می توانند از این مزایا استفاده کنند.ایجاد شهرک صنعتی در حاشیه این جاده در روستای تنگ سرحه  از استقبال بی نظیری برخوردار خواهد شد.که میتواند سرمایه های افراد بومی و غیر بومی را در جهت تولید و اشتغال که از تاکیدات مقام معظم رهبری است در این منطقه جذب کند.

با توجه به اینکه تاکنون آسفالت آن شروع نشده، جناب اقای کرد مدیرکل محترم اداره راه جنوب استان پیگیری لازم را برای افزایش عرض جاده انجام دهند ، و درجه جاده را ارتقادهند ،تاثیر جدی ان بر شکوفایی و توسعه جنوب شرق کشور مشاهده خواهد شد.

گزارش از:ورناف

منبع وب : بلوچ پرسنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ولی محمد رئیسی
نظرسنجی
به نظر شما شایسته ترین افراد برای قرار گرفتن در ترکیب شورای آینده ی شهرستان کدامند


جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات