وشیـــــــن صبا نیكشهر
( ادبی ، اجتماعی و فرهنگی )
 
 
     

شهیدحامد بزی                                                        شهیدمرتضی آسوده


روحشان شاد، یادشان گرامی

نوع مطلب : اخبار، تصاویر، 
برچسب ها :
نظرات (0)شنبه 29
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 30 مهر 1391 :: نویسنده : ولی محمد رئیسی
بیانیه شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان
 در محكومیت حادثه تروریستی چابهارعبدالعزیز بلوچزهی رئیس شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان در بیانیه ای ضمن محکوم کردن حادثه انفجار تروریستی در چابهار،‌ با ابراز تأسف از شهید و مجروح شدن تعدادی از انسان‌های بیگناه خاطرنشان کرد: این اقدام با هدف تفرقه افکنی بین اقشار مختلف مردم استان است و از


متن کامل اینجا کلیک نماییدنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نماینده چابهار، نیکشهر و کنارک در مجلس شورای اسلامی:
اقدامات تروریستی به عمران منطقه ضربه می‌زند

پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر: نماینده چابهار، نیکشهر و کنارک در مجلس شورای اسلامی گفت: انجام اقدامات تروریستی توسط مزدوران استکبار جهانی موجب ضربه زدن به عمران و آبادانی منطقه می‌شود.

یعقوب جدگال امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ما اظهار داشت: اقشار مختلف مردم به ویژه اهل سنت و اینجانب، این اقدام تروریستی را توسط عوامل مزدور و وابسته به استکبار جهانی به شدت محکوم می‌کنیم.

وی افزود: این اقدامات کور تروریستی موجب ضربه زدن به عمران و آبادانی

ماهم این اقدام تروریستی را به شدت محكوم می كنیم        ((وشین صبا ))


متن کامل اینجا کلیک نماییدنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چرا زنها حرف می زنند و مردها فرار می کنند؟؟

چرا زنها حرف می زنند و مردها فرار می کنند؟؟
از سوی دیگر، وقتی زنی احساسات و عواطف خود را با کسی در میان می‌گذارد، قصد شکایت ندارد. معنایش این است که او به شما اعتماد کرده است. عکس این مطلب هم صحیح است.

مردی که مورد سئوال قرار می‌گیرد احساس افتخار می‌کند، زیرا کسی از او نظرخواهی کرده است و عقیده‌اش را جویا شده است اما وقتی زنی صحبت می‌کند، می‌خواهد برای رسیدن به پیوند و دوستی با او صحبت کند و در این میان، راه‌حل جست‌و‌جو نمی‌شود.

بیشتر زوج ها در برقراری ارتباط کمی دچار نوعی مشکل هستند،
نوعی مشکل ساختاری که به جنس زن و مرد بر می گردد؛ زن ها عاشق سخن گفتن و شنیده شدن هستند و مردها نیز از این رفتار فراری اند و اهل سکوت. همین خصلت ذاتی باعث می شود اختلافاتی بین زوج ها بروز یابد که اغلب بر اساس سوء تفاهم است و با کمی رفتار ملایم قابل حل است.
 
به اعتقاد دکتر جان گری چهار دلیل عمده سکوت کردن مردها بدین شرح است:

1 - مرد احتیاج دارد که به مسأله خود بیندیشد و راه حلی منطقی برای آن بیابد.

2 - وقتی برای سؤال یا مسأله ای جواب حاضر ندارد هیچ گاه این موضوع را اعلام نمی کند و به غار تنهایی خود می رود تا جواب را پیدا کند.

3 - او ناراحت شده و زیر فشار قرار دارد. در این مواقع او آرامشی می خواهد تا دوباره بر شرایط خود مسلط شود. او نمی خواهد حرص بزند یا عملی انجام دهد که دوباره پشیمان شود.

4 - مرد نیاز دارد که خود را بیابد.

چرا زنها حرف می زنند؟ 4 دلیل برای حرف زدن زنان :
1 - برای مخابره یا دریافت پیام.

2 - برای بررسی و کشف اینکه چه باید بگویند. ( زنان با صدای بلند فکر می کنند )

3 - برای رهایی یافتن از ناراحتی. (برخلاف مردها که سکوت می کنند تا به آرامش برسند و ناراحتی خود را فراموش کنند)

- برای ایجاد صمیمیت.
 
رابطه خوب میان زن و مرد، رابطه ای فراتر از کلمات است؛ رابطه ای همراه با احساس ارتباط و درک متقابل. شما می دانید وقتی رابطه ای به تلخی کشیده می شود، زن و مرد چه حسی دارند. زن تمایل دارد در مورد مشکلات صحبت کند، اما مرد ترجیح می دهد مشکل را نادیده بگیرد و از حرف زدن در مورد آن فرار کند.

 یک مرد، تنها در صورتی با مرد دیگر حرف می‌زند که بداند او می‌تواند مسئله‌اش را حل کند. همان‌طور که قبلاً توضیح دادیم، مردی که مورد سئوال قرار می‌گیرد احساس افتخار می‌کند، زیرا کسی از او نظرخواهی کرده است و عقیده‌اش را جویا شده است. او با خیال راحت راه‌حل‌هایی را که به‌نظرش می‌رسد ارائه خواهد داد. اما وقتی زنی صحبت می‌کند، می‌خواهد برای رسیدن به پیوند و دوستی با او صحبت کند و در این میان، راه‌حل جست‌و‌جو نمی‌شود، متأسفانه مردان گمان می‌کنند که زنان به‌ هنگام صحبت مسائل خود را مطرح می‌سازند، زیرا نمی‌دانند که با این مشکلات چگونه رو‌به‌رو شوند. به‌همین دلیل، پیوسته حرف زدن را قطع می‌کنند تا راه‌حل ارائه دهند.

بی‌جهت نیست که زن‌ها همیشه شکایت می‌کنند که مردها حرف آنها را قطع می‌کنند و به آنها اجازه صحبت نمی‌دهند. به‌ زعم یک زن، پیشنهاد راه‌حل پیوسته مرد نشان می‌دهد که او همیشه می‌خواهد حق به جانبش باشد. و دیگر اینکه مرد همیشه گمان می‌کند که زن در اشتباه است.
از سوی دیگر، وقتی زنی احساسات و عواطف خود را با کسی در میان می‌گذارد، قصد شکایت ندارد. معنایش این است که او به شما اعتماد کرده است. عکس این مطلب هم صحیح است. اگر زن آن شخص را دوست نداشته باشد، اگر موافق حرف‌های او نباشد و یا قصد مجازات او را داشته باشد، حرفی به او نمی‌زند.

سکوت به‌عنوان نوعی مجازات محسوب می‌شود. وقتی در مورد سایر زنان مورد استفاده قرار بگیرد، روش مؤثری است. این روش، روی مردها بی‌تأثیر است. مردها صحبت نکردن زن‌ها را به‌حساب آرامش بیشتر برای خود می‌گذارند و حرف نزدن زن برای آنها در حکم یک پاداش به‌حساب می‌آید. بنابراین وقتی زنی تهدید می‌کند که « دیگر با تو حرف نمی‌زنم » زیاد آن را جدی نمی گیرند.
زن‌ها از سکوت برای مجازات کردن مردها استفاده می‌کنند، اما مردها عاشق سکوت هستند. اگر زنی بخواهد مردی را مجازات کند، بهتری کاری که می‌تواند بکند این است که بی‌وقفه حرف بزند و مرتب از موضوعی به موضوع دیگر برود.
 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


به گزارش خبرنگارماازچابهار ،مجسمه ی اسطوره و حماسه سرای نامی بلوچستان ( ملاکمالان) توسط آقای حسن یادگارزاده نقاش و مجسمه ساز چابهاری جهت استفاده در همایش بزرگداشت این حماسه سرا که یک ماه بعد در چابهار برگزار می شود درآخرین مراحل ساخت است.

برپایه همین گزارش ،آقای حسن یادگارزاده اضافه کرد :این مجسمه به ابعاد یک متر وازجنس فایبرگلاس ساخته می شود که درصورت تامین اعتبار ازسوی برگزارکنندگان این همایش ممکن است بافلزبرنز ساخته شود.

ا


[ سه شنبه 25 مهر 1391 ] [ 01:53 ب.ظ ] [ سیناهوتی ] [ نظرات 3 ]
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


 آلبوم و آرشیو کارت پستال ها | کارت پستال عید قربان | www.vefagh.co.ir

                                 حج یعنی عرفه وعرفات باشكوه ترین جلوه های حضور

عیدقربان عیدرهایی ازتعلقات دنیوی وهرآنچه غیرخدایی است محسوب می شود.دراین روزحج گزاراسماعیل وجودراقربانی

می كندتاسبكبال شودوبا ره  توشه ای عظیم به سفرآخرت عزیمت كند.عیدقربان مصادف باروزدهم ذیحجه ازاعیادبزرگ

مسلمانان به شمارمی رودوازجمله تعطیلات رسمی مسلمانان است كه ازیك تا چهار روزجشن گرفته می شود.حاجیان در

این روزپس ازبه پایان رساندن مناسك حج حیوانی راذبح می كنندوپس ازقربانی آنچه برآنان درحال  احرام حرام شده بود

مانندنگاه كردن درآینه  گرفتن ناخن  وشانه زدن موحلال می شود......

                       درموعودنگاه زیبایت اسماعیل شده ام

                             كه قربانی پشم های روشنت باشم

                     بگوكدام قربانگاه رابرای آخرین نفسم برگزیده ای

                                                    ای خلیل من!

                               عیدسعیدقربان برمسلمانان جهان مباركباد

 

 


ادامه مطلب
[ جمعه 1391/07/28 ] [ 7:36 ] [ نرگس شاهک ]
[ سه شنبه 1391/07/25 ] [ 14:23 ] [ نرگس شاهک ]
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :جام جم آنلاین: دبیر قرارگاه جهادی شهید شوشتری با بیان اینکه این قرارگاه در مناطق محروم سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کند، از برگزاری رزمایش‌های جهادی در این استان در سال 92 خبر داد.

"فرشاد عالی"، دبیر قرارگاه جهادی شهید شوشتری در این نشست با اشاره به برنامه‌های این گروه جهادی بیان داشت: قرارگاه جهادی شهید شوشتری نخستین قرارگاه خودجوش است که مبدأ ایجاد آن بسیج دانشجویی بوده و قریب به یک سال است که مشغول فعالیت است.

وی ادامه داد: اولین فعالیت این قرارگاه در حوزه محرومیت‌زدایی، در مناطق بسیار محروم استان سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان نیک‌شهر و روستاهای آن آغاز شده است.

دبیر قرارگاه جهادی شهید شوشتری، این قرارگاه جهادی را دارای کمیته‌های عمرانی، فرهنگی، بهداشت و درمان، ورزشی، هنری، مطالبات اداری، پژوهشی، اشتغال و شناسایی خواند و اضافه کرد: در هر استان که فعالیت جهادی انجام شود، سازمان‌ها و نهادهایی مثل سپاه پاسداران، بسیج، شورای اداری، ‌استاندار و دستگاه‌های مختلف موظف به همکاری با گروه‌ جهادی هستند.

عالی تصریح کرد: هدف از ایجاد قرارگاه جهادی شهید شوشتری در سیستان و بلوچستان، علاوه بر گرامیداشت یاد و خاطره شهید شوشتری و خدمات‌شان، خدمت‌رسانی، مبارزه با فرقه ضاله بهائیت و همچنین نوآوری و الگوسازی در کنار کارهای عمرانی است. همچنین ترویج روحیه کار و تلاش، کادرسازی و تقویت مدیران توانمند اعزامی به مناطق جهت خدمت‌رسانی و همچنین تربیت نیروهای بومی از اهداف دیگر ایجاد قرارگاه جهادی شهید شوشتری است.

عالی به تشریح رزمایش‌های انجام‌شده یا در حال طراحی اشاره کرد و افزود: نخستین رزمایش جهادی، رزمایش «پیامبر اعظم صلی‌الله‌علیه و آله وسلم» در نوروز 1390 به استعداد 1380 نفر در قالب نوزده گروه جهادی بود که در مناطق نیک‌شهر، زاهدان، هیرمند، بنجار و زابل برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: دومین رزمایش جهادی، رزمایش «شهید شوشتری» است که در نوروز 1392 برگزار خواهد شد. همچنین رزمایش دیگری به نام سردار «شهید محمدزاده» فرمانده سپاه ایرانشهر در سطح استان در دو بعد کمی و کیفی برگزار خواهد شد که نخبگان بومی، خود با در دست گرفتن کار اجرایی آن شعبه دوم قرارگاه را در استان راه‌اندازی خواهند کرد.

عالی تصریح کرد: رزمایش «شهید مرادی» و آخرین رزمایش، رزمایش «شهید میرحسینی» قائم مقام لشکر 41 ثارالله نیز برگزار خواهد شد که در این رزمایش‌ها، شاهد نخستین مرحله از تدابیر و سیاست‌های نخبگان بومی در سطح استان خواهیم بود که خودشان، این حرکت جهادی را مدیریت می‌کنند.(فارس)نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 28 مهر 1391 :: نویسنده : ولی محمد رئیسی
شهرستان نیکشهر تنها منطقه ای از کشور هست که کشت و برداشت دو نوبت برنج در یک قطعه زمین در یک سال زراعی وجود دارد.


پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر گفت این شهرستان به دلیل شرایط اقلیمی و وضعیت مساعد آب و هوایی یکی از قطبهای مهم کشاورزی در بحث کشت برنج است بطوریکه از 4950 هکتار کل اراضی کشت برنج در سطح استان سیستان و بلوچستان 2800 هکتار آن به شهرستان نیکشهر اختصاص دارد.
حبیب رئیسی افزود شهرستان نیکشهر تنها منطقه و نقطه ای از کشور هست که کشت و برداشت دو نوبت برنج در یک قطعه زمین در یک سال زراعی وجود دارد.
وی گفت مرحله اول کشت برنج از بهمن ماه آغاز می شود و  انتقال


مشاهده 16 عکس و متن کامل اینجا کلیک نمایید
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مدتی پیش در اكثر سایت ها و وبلاگ های استان خبر انتصاب آقای افرازه بعنوان فرماندار نیكشهر منتشر شد و به قولی ابلاغ ایشان صادر گردید اما جالب این جاست در چیزی كمتر از 24ساعت این خبر كاملا تكذیب شد تا درب دفتر ظاهرآ طلسم شده فرماندار كماكان بسته باقی بماند هنوز بازار داغ فرمانداری آقای افرازه سر زبان ها بود كه یك بار ریگر خبر انتصاب آقای صالحی در سایت ها و محافل زبان به زبان چرخید به گونه ای به نقل از یكی از دوستان پیام های تبریك دوستان ایشان برای این انتصاب سرازیر گردید و این در حالی بود كه ..... به راستی كه در بازار گرم این انتخاب و انتصاب ها چه كسی فرماندار نیكشهر خواهد شد  باید منتظر مان و دید ؟؟
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 27 مهر 1391 :: نویسنده : ولی محمد رئیسی
       


 در جوامع پیشرفته و همگام با نوع آوری های عصر ارتباطات سعی بر این است از امكانات رفاهی موجود كه صرفآ برای آسایش و رفاه عمومی بهره برداری می شوند lبه بهترین شكل ممكن استفاره شود  اما در مواردی متوجه می شویم كه متاسفانه گاهآ افرادی فرصت طلب به جای  استفاده بجا و درست از این امكانات از قبیل اینترنت ،ماهواره و...  در كمال ناباوری اقدام به سوا ستفاده و بهره برداری غیر اصولی از این فناوری ها  می كنند  كه یكی از این موارد خاص استفاده ناپسند از خطوط ایرانسل البته توسط افراد كج فهم و عقده ایست كه در نهایت تاسف مشاهده میگردد با توجه به ازدحام مشتركین و سادگی دسترس بودن و مهمتر از همه عدم شناسایی راحت حداقل توسط شاكیان این گونه مزاحمت ها " معضلی بسیار بزرگ برای خانواده  های محترم  و حتی در مواردی اخلال در خدمات رسانی ماموران آتش نشانی و نیروهای اورژانس و شاید كارمندان دوایر دولتی بوجود می آید  كه جا  دارد و انتظار می رود مسولین محترم دفاتر خدماتی و قضایی اقدامی اساسی برای كنترل مشركین مزاحمان تلفنی انجام دهند تا شاید جرات این  گونه اقدامات ناپسند از این نمونه افراد سلب شود.
 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


اعمال قانون مامور پلیس راه نیکشهر منجر به درگیری مسلحانه شد.

ماموران پلیس راه نیکشهر به دلیل سخت گیری بیش از حد مقرر در قانون مورد غضب راننده متخلف و همراهان وی قرار گرفتند.

اعمال قانون افسر پلیس راه شهرستان نیک شهر در جنوب سیستان و بلوچستان منجر به درگیری مسلحانه و زخمی شدن سه نفر مامور نیروی انتظامی شد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری جمهوری اسلامی به نقل از منابع محلی، همراهان راننده متخلف پس از اعمال قانون مامور پلیس راه به سوی وی با اسلحه سبک آتش گشودند.

در جریان تیراندازی صورت گرفته یک سرباز نیروی انتظامی از چند ناحیه بدن مورد اصابت گلوله قرار گرفت همچنین دو نفر مامور پلیس راه که موفق به فرار شدند دچار شکستگی پا و جراحت در چند نقطه بدن شدند.

خبرنگار ایرنا از منابع مرکز فوریتهای پزشکی بیمارستان 22 بهمن نیکشهر کسب اطلاع کرد 5 گلوله


متن کامل اینجا کلیک نماییدنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :نماینده حوزه انتخابیه ایرانشهر در ادامه پیگیریهای خود در راستای توسعه آموزش و پرورش منطقه و رفع مشكلات فعلی و همچنین تلاش برای ایراد مشكلاتی كه دامن آموزش و پرورش مناطق دورافتاده را فراگرفته با دو معاون وزیر و چهار مدیر كل ستادی وزارت آموزش و پرورش دیدار كردند.

موضوعاتی كه در این دیدار كاملا صمیمی و  ۵ ساعته در طبقات وزارتخانه انجام شد میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

۱-تعیین ساختار و بخشنامه ای واحد برای مدیریت انتقال دائم و موقت معلمین استان

۲-تلاش برای جذب معلمین بومی مناطق با توجه به مشكلات فعلی

۳-تلاش برای مدیریت گزینشها و ارائه راهكار امر به معروف ومتن کامل اینجا کلیک نمایید
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نماینده ایرانشهر سرباز دلگان و بخشهای بنت فنوج لاشار شهرستان نیکشهر در مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع در ساخت محور فنوج به تنگ سرحه از طریق کلدر شد و گفت: عملیات ساخت محور فنوج - تنگ سرحه از طریق کلدر به طول 38 کیلومتر در حال بازگشایی است.
محمدسعید اربابی افزود عملیات ساخت محور فنوج به تنگ سرحه که از اواخر سال 88 شروعمتن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 26 مهر 1391 توسط رستم کریمی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 26 مهر 1391 :: نویسنده : ولی محمد رئیسی
از یک طرف برگزاری جشن کپرزدایی و از طرفی دیگر 
 
 وجود بیش از 20 فضای کپری در شهرستان نیکشهر؟!


مسوولان محترم: مدرسه هوشمند نمی خواهیم ما را از فضای نامناسب کپری نجات دهید. در این مدارس نه در تابستان نه در زمستان آرامش فکری نداریم. چگونه درس بخوانیم و با کدام حافظه یاد بگیریم؟!!


عکسها و متن کامل اینجا کلیک نمایید
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 12 مهر 1391 :: نویسنده : ولی محمد رئیسی
10070استفاده نادرست از تلفن همراه در مدارس
رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس گفت: اکثریت بالایی از افراد، با توجه به وجود امکاناتی مانند بلوتوث و پیام کوتاه ،از موبایل استفاده‌های غیرتربیتی می‌کنند بنابراین با توجه به این تهدیدها، بردن تلفن همراه به محیط آموزشی و کلاس درس به صلاح دانش‌آموزان نیست.

علی کریمی فیروزجایی، نماینده مردم بابل و رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس در گفت‌وگو با فارس، در خصوص آسیب‌ها و مضرات ورود تلفن همراه توسط دانش‌آموزان به محیط‌های آموزشی اظهار داشت: تمام تکنولوژی‌های جدید از جمله تلفن همراه برای رفع نیازهای افراد طراحی و تولید شده است، اما در حال حاضر باید شرایط را بررسی و سبک و سنگین کنیم که آیا ضرورتی وجود دارد که یک دانش‌آموز در زندگی شخصی و برای رفع نیازهایش از تلفن همراه استفاده کند یا خیر.

وی با بیان اینکه امروز هدف و مأموریت اصلی یک دانش‌آموز، علم آموزی و تعلیم و تربیت است، ادامه داد: سؤالی که وجود دارد این است که تلفن همراه چقدر برای دستیابی به این هدف دانش‌آموز مفید و ضروری است؟ از سوی دیگر این پرسش نیز وجود دارد که تهدیدها و آسیب‌های تلفن همراه برای یک دانش‌آموز چه میزان است؟

کریمی فیروزجایی افزود: بر این اساس، با سبک و سنگین کردن شرایط، به ضرورت وجود مقررات فعلی در رابطه با ممنوعیت ورود تلفن همراه توسط دانش‌آموزان به مدارس پی می‌بریم که یکی از مقررات مناسب در نظام تعلیم و تربیت است، هر چند ممکن است در اجرای آن مشکلات و چالش‌هایی مانند مقاومت دانش‌آموزان وجود داشته باشد.

 

* آوردن تلفن همراه به مدرسه کدام نیاز دانش‌آموزان را برآورده می‌کند؟

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس در ادامه با اشاره به برخی از مضرات استفاده مداوم دانش‌آموزان از تلفن همراه با ورود آن به محیط‌های آموزشی، گفت: به همراه داشتن و استفاده از تلفن همراه در محیط مدارس موجب اختلال در تمرکز ذهنی دانش‌آموزان می‌شود، چرا که فرآیند یادگیری و یاددهی نیازمند وجود یک فضای آرام و ساکت و تمرکز ذهنی کافی است؛ علاوه بر آن، امروز برخی تهدیدها و تبعات اجتماعی و فرهنگی نیز بر تلفن همراه مترتب است، به گونه‌ای که اکثریت بالایی از افراد، با توجه به وجود امکاناتی مانند بلوتوث و پیام کوتاه از موبایل استفاده‌های غیرتربیتی می‌کنند، بنابراین با توجه به این تهدیدها، بردن تلفن همراه به محیط آموزشی و کلاس درس به صلاح دانش‌آموزان نیست.

این نماینده مجلس تصریح کرد: مدافعان این ایده باید پاسخ دهند که بردن تلفن همراه به محیط آموزشی چقدر برای دانش‌آموزان مفید است و کدام نیاز یا هدف آموزشی آنها را برطرف می‌کند؟ لذا مدیران مدارس برای اجرای بهتر این آئین‌نامه که مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش است، اقدام جدی کنند.

 

* ضرورت آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی به دانش‌‌آموزان در کنار اقدامات سلبی و قهری

وی در عین حال تأکید کرد: اجرای این آئین‌نامه نیازمند بسترسازی فرهنگی و تربیتی است و باید به جای کارهای صرفاً سلبی و قهری، نوعی آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی نیز از جانب مربیان پرورشی و معلمان به دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان در خصوص آسیب‌ها و تبعات ورود تلفن همراه به مدارس صورت گیرد.

کریمی فیروزجایی با بیان اینکه هیچ‌کس مدافع تفتیش وسایل دانش‌آموزان در محیط مدرسه نیست، تأکید کرد: در عین حال، اگر برای مدیر مدرسه محرز شود که تلفن همراه توسط دانش‌آموزان به محیط مدرسه وارد شده است، باید به شیوه مناسبی از این کار جلوگیری شود.

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس در پایان خاطرنشان کرد: پیش از هر اقدامی اگر فضای آموزشی به فضای مهرورزی و محبت تبدیل شود و رابطه صمیمانه‌ای میان مدیر، معلمان، مربی پرورشی و دانش‌آموزان ایجاد شود، توصیه‌های آنها به دانش‌آموزان نیز مفید واقع می‌شود و آنها همراهی بهتر و بیشتری با دستورالعمل‌ها و ضوابط آموزشی مدرسه خواهند داشت.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ولی محمد رئیسی
نظرسنجی
به نظر شما شایسته ترین افراد برای قرار گرفتن در ترکیب شورای آینده ی شهرستان کدامند


جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic