وشیـــــــن صبا نیكشهر
( ادبی ، اجتماعی و فرهنگی )
 
 

جدال قدرت ، ثروت و قومیت در شورای نیکشهر به صورت پررنگ تر از همه جا

حق گو :


انتخابات شوراها در بلوچستان به جدال قدرت ، ثروت و قومیت تبدیل شده است ، اما شهر نیکشهر این جدال ها به شکل پررنگ تری جلوه می دهد ، فرهنگی بودن ، روشنفکری ، تحصیل و تخصص در نیکشهر هیچ نقطه ای از ارعاب ندارد.به این معنی که این قشر از جامعه دراین شهر به اصطلاح فرهنگی نه انسجام ، نه تشکل و نه هدایت کننده ای دارند اگر هم داشته باشند باشند انگشت شمارند وبه دلیل بی بضاعتی و تمکن مالی مناسب نمی توانند آرایی کسب نمایند.
سکان شورای شهر نیکشهر همیشه دست کسانی است که از ثروت و تمکن مالی بالایی برخوردار باشند ، نیکشهر شهری است که خرید آرای اقشار کم در آمد امری اجتناب ناپذیراست وتاکنون هیچ مقام اجرایی و نظارتی بر انتخابات نتوانسته با بزرگ ترین تخلف انتخاباتی که همان خرید آرای مردم است مقابله کند ، چراکه اقشار نیازمند می دانند هرچی قراراست نصیب آنان شوند ، همین پول ، برنج ، آرد و یا هرچیزی دیگری است. و رد بدل شدن کالا یا پول به صورت مخفیانه به دور از چشم ناظرین و مقامات اجرایی انجام می شود.
حالا در این دوره شاید آقای صاحب گل صالحی به عنوان بالاترین مقام اجرایی بتواند با این مشکل مقابله نماید ، اما متاسفانه این مشکل قابل حل نیست و این مشکل و معضل باعث شده است که ترکیب شورای شهر نیکشهر به صورت موروثی نسل در نسل حفظ شود و هیچ تغییری دراین شورا احساس نشود به قول رستم کریمی خبرنگارنیکشهری فقرای نیکشهری همیشه نردبان بالا رفتن به سقف قدرت هستند.
امروز آخرین لیست ثبت نامی ها ی شهر نیکشهر را ملاحظه کردم و کاندیدهای احتمالی راکه قراراست در روزهای آینده ثبت نام کنند ، به عنوان یک شهروند نیکشهری ناامید شدم ، البته جای امید واری بود ازبین ثبت کنندگان نام یک خانم به نام جمیله ملازهی به چشم می خورد ، ثبت نام یک نفر از جامعه ی زنان نیشکهر به نوعی تغییر در کاندیدهای ثبت نام شده بود ، خانم ملازهی تا جایی که من اطلاع دارم دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق است و برخواسته از طایفه ای است که از نظر قومیتی ازجایگاه بالایی برخورداراست و تمکن مالی هم دارد ، اما تحجر و تعصب قومی می رود تا ایشان را ازشرکت در انتخابات منصرف کنند ، و جامعه زنان نیکشهرراازوجود یک کاندید که می خواهد از حقوق زنان دفاع نماید محروم سازند.
امیدوارم کاندیدهای نیکشهر به یک اجماع نظر متشکل از تمام قومیت ها برسند و توسعه و آبادانی نیکشهررا در سرلوحه کاری خود قرار دهند .
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جرقه های انتخابات پس از اعلام زمان  ثبت نام  زده شد بازار داغ اتنخابات با دست به دست شدن لیست  احتمالی دست گروهی از افراد شناخته شده که اختصاصا افراد تربیت شده ویا ذاتا دارای نبوغ انتخاباتی هستند لحظه به لحظه حساس و حساس تر می شود اما به راستی هیچ کدام از نامزدهای انتخابات هرگز به  وجدان خود مراجعه  کرده اند که هدفشان از شرکت در انتخابات شورا چیست  ؟موضوعی که هرگز در جامعه سنتی بلوچستان به جد گرفته نمی شود شعارهای طوایفی و سهم خواهی قبیله ای نکته شاخص هرکدام از نامزدها و طرفدارانشان است که در نشست های شبانه خویش به رخ میکشند  جای بسی تاسف است که در جامعه  کوتاه بین ما انتخابات ریاست جمهوری که بسیار حساس تر و مهمترانتخابات دیگر می باشد  کاملا تحت الشعاع انتخابات شورا ها قرار میگیرد .  جای بسی درد است که حتی سیاستمداران با سابقه ما نیز در این گیر بازار به دنبال منافع شخصی خویش هستند و رایزنی های  زود هنگام خود را با نامزدهای ریاست جمهوری  بر اساس منافع شخصی و  قبیله ای و قول قرار های  پست های مدیریتی كلان  دنبال میکنند  زیرا احساس قدرت نمودن در مقابل دیگران این حس را دوچندان میكند .  در طی چند ماه اخیر طیفی از بقول معروف  نخبگان شهر ستان  تصمیم گرفتند  براساس توانایی های خود و به عنوان یك وظیفه  شرعی و سیاسی بزرگترین و مهمترین تاثیر ممكن را در انتخابات شورا و ریاست جمهوری آینده  داشته باشند اما صد افسوس كه این رویاهای شیرین نتوانست در جامعه كاملا سنتی ما تحقق پیدا كند  به گونه ای كه حتی نخبگان ما نیز  با وجود درخواست های  متعدد گروهی  از دلسوزان نتوانستند  ابراز وجود نمایند . لذا در  نهایت آنچه در لیست ثبت نام شدگان و افراد برسرزبان ها  احتمالی  تا این لحظه مشاهده  و شنیده می شود جای هر گونه امید واری را  برای شورای آینده به یاس تبدیل میكند كاش برای یك بار هم شده دلسوزان این شهر به فكر چاره اندیشی می افتادند تا اشتباهات شورای گذشته تكرار نشود تا شورای ناكارآمدتر از شورای فعلی و یا كپی و مشابه آن روی كار نیاید .   كاش معتمدین و  اندیشمندان و  تمام صاحبان خرد و اندیشه و حتی علمای ما  با همدلی و صمیمیت فقط وفقط برای آبادی شهرمان به اجماع می رسیدند  كاش برای یك بار برای همیشه وا‍ ژه كسالت آور من و منیت به گودال نیستی كشانده میشد .  آنچه در میتینگ های شبانه نتیجه گیری می شود بدست آوردن كرسی شورای رویایی شهر است كه به هر طریق ممكن باید بدست بیاید . به راستی اگر اشتباه انتخابات گذشته تكرار شود چه كسی پاسخگوست  اگر شورای نا كارآمد روی كار بیاید چه كسانی تاوان آن را پرداخت خواهند كرد ؟؟  قدر مسلم در درجه اول نخبگانی كه با بی اعتنایی و بدون احساس مسئولیت كردن از وظیفه دینی و ملی خویش شانه خالی میكنند و همه چیز را به قضا و قدر وا میگذلرند  ودر در جه دوم شهروندان  پاك و بی آلایش ...اما ساده و بی تفاوت كه بود ونبود شورا برایشان فرقی نمیكند  وشاید حق را به جانب خود بدانند چون كه هیچ خاطره خوشایندی از كسانی كه انتخابشان نموده اند ندارند   به راستی چرا در زمانی كه ما حساس ترین انتخابات ریاست جمهوری را پیش رو داریم  هیچ طیفی از سیاستمداران و معتمدین و حتی علما ی ما به ایفای نقش عمومی نمی پردازند   چرا وچرا ؟؟
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


 
در سومین روز ثبت نام شوراها ، دفتر خدماتی ریسی در نیکشهر روز پر ازدحامی را پشت سر گذاشت.
امروز چهارشنبه نسبت به روزهای گذشته  داوطلبان  بیشتری جهت ثبت نام مراجعه کرده بودند.
در این روز نیکشهر هم ثبت نامی بیشتری  نسبت به روزهای گذشته داشت. نیکشهر در کل 6 نفر ثبت نامی تا این لحظه دارد.
از ثبت نامی های شورای روستاها زیرک آباد 2 نفر/ کارپدین 2 نفر /مهبان 1 / راوگ 1 / شگیم بالا 1 نفر و دن تیران نیز 1 نفر ثبت نام نمودند.
همچنین امروز نیکوجهان با 5 نفر پیشتازدر بیشترین ثبت نام کننده حوزه روستاها را دارد و چاهان نیز 3 نفر /فنوج 3نفر/اسپکه هم 2 نفر/ داروکان 2 نفر /و هیچان هم یک نفر /ثبت نام کننده دارد.
با توجه به اینکه ثبت نام بصورت سیستمی انجام می شود احتمال ایجاد اختلال در ثبت نام وجود دارد و انتظار می رود که علاقمندان جهت ثبت نام زودتر مراجعه نمایند.


تصویر دو نفر از ثبت نام کنندگان شورای شهر نیکشهر:

 سمت راست: موسی بلیده فرزند حاج خدابخش بلیده / سمت چپ: جان محمد هوت

IMG_2249_001.jpg


IMG_2247_001.jpg


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :آخرین خبرها از مناطق زلزله زده در سیستان و بلوچستان/پس لرزه ها ادامه دارد/ وضعیت عادی است/۱۵۰ روستا خسارت دید

حوادث - زلزله 7.5 ریشتری سراوان در استان سیستان و بلوچستان به 150 روستا خساراتی وارد کرد، این در حالی است که وضعیت مناطق زلزله زده عادی است و وقوع پس لرزه ها همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،  زمین لرزه 4.9 ریشتری سراوان در استان سیستان و بلوچستان را لرزاند.
موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد: این زلزله ساعت 09:23:24 روز چهارشنبه 28 فروردین 1392 در موقعیت و مرکز ۲۸.۰۸ شمالی و ۶۲.۵۹ شرقی و عمق ۸۰ کیلومتری زمین به وقوع پیوست. این زمین لرزه در فاصله‌ 84 کیلومتری سراوان سیستان و بلوچستان، 106 کیلومتری سوران سیستان و بلوچستان، 136 کیلومتری خاش سیستان و بلوچستان و 1352 کیلومتری تهران رخ داده است.
زمین لرزه 4.9 ریشتری از پس لرزه های زلزله 7.5 ریشتری بعد از ظهر دیروز سه شنبه سراوان است. البته پس لرزه 5.6 ریشتری نیز صبح این منطقه را لرزاند.


ادامه مطلب

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 28 فروردین 1392 :: نویسنده : ولی محمد رئیسی
رواج / 
    
از آنجا که انتخابات صرفأ یک موضوع سیاسی نیست و فرهنگی،اجتماعی نیز تلقی می شود بر آن شدم تا بنده هم به سهم خود مطلبی را در صفحه ای از صفحه های تحت اختیارم قرار دهم تا شاید برگ سبزی باشد تحفه ی درویش!

چرا سر تیتر داغ اکثر وبسایت ها و وبلاگها در این روزها انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در فضاهای مجازی و حقیقی روستاها و شهرهای مختلف است و آنطور که باید شاهد جدیت بحث انتخابات ریاست جمهوری کشور اسلامی عزیزمان نیستیم؟

آیا واقعیت این نیست که ما بیشتر شبیه لاک پشت شده ایم تا یک موجود دارای بینش وسیع با آرزوهای بزرگ و اراده های راسخ که داریم جای اصل را به فرع می دهیم؟

متأسفانه فرهنگ دموکراسی شرکت در انتخابات در شهر و روستای مناطق ما ناخوش احوال است و اندام نحیف قبول واقعیت همه را ترسانیده و تعصب کور وکورانه به نام خانوادگی و محله نشینی و موقعیت اقتصادی صرف جایگزینی برای شایسته سالاری شده است.

مهمتر از همه ما مطلب نویسان فضای مجازی به جای اینکه مردم را به انگیزه ی مشارکت در این امر مهم سوق دهیم داریم آنها را دچار هراس و واهمه میکنیم و حتی درب توهین را برای کس و ناکس با کامنت های جور و ناجور جهت اهانت به هر فرد محترم و نامحترم گشوده ایم و ادعا هم داریم که کارمان صحیح است و در این راستاها گامهایمان روز به روز دارد استوارتر می شود.

دوستان شما را به خدا بیایید حداقل در این روزها به جای اینکه به مسایل سوء انتخاباتی و کاندیداهای حال و ماقبل دامن بزنیم ، فکری به حال این فرهنگ غلط انداز و فلاکت بار مردم مناطق خود کنیم تا رسالت جوانمردانه ی خود را آن طور که باید و شاید انجام داده باشیم.

دامن زدن به بحث بد و یا خوب بودن کاندیداهای انتخابات چیزی جزء حاشیه سازی در پی نخواهد داشت و این داستان، حساسیت های موجود پیرو این مسئله را بیش از پیش مورد تعرض قرار خواهد و پیشنهاد این بنده ی حقیر خدا این است تا به جای تخریب موقعیت یک فرد بتوانیم توانایی ها و موقعیت سیاسی ،اجتماعی و فرهنگی وی را به مردم بشناسانیم و قضاوت و تصمیم گیری نهایی را به خود مردم واگذار کنیم تا فردای قیامت نسبت به انجام وظیفه خود پیش خداوند متعال و حق الناس شرمگین و روسیاه نباشیم.

نوع مطلب : خبر، شورا شهر روستا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 28 فروردین 1392 :: نویسنده : ولی محمد رئیسی

خبرآنلاین نوشت: مرگ در اثر زلزله شاید یکی از وحشتناک ترین کابوسهای انسان باشد.

اما تواتر این پدیده در بعضی از نقاط جهان باعث شده است که بسیاری با این کابوس زندگی کنندکشور ما به دلیل قرار گرفتن بر روی گسلهای فعال همیشه با این پدیده دست به گریبان بوده است اما این دغدغه همیشگی هیچ گاه به برنامه ریزی منجر نشده است .بعد از زمین لرزه آه و افسوس است و چشمهای نگران برای زمین لرزه دیگر.

در ادامه به مهمترین زمین لرزه های بزرگ در صد ساله گذشته ایران اشاره شده است.

در سال 1288 در منطقه سیلاخور زمین لرزه ای به بزرگی 4/7 ریشتر بوقوع پیوست که 8000 کشته و 64 تخریب روستا را به همراه داشت.

در سال 1309 زمین لرزه با بزرگی 4/7 ریشتر سلماس را لرزاند که باعث کشته شدن 2514 نفر و تخریب 60 روستا شد.

شهر لار در سال 1339 با یک زمین لرزه 7/6 ریشتری لرزید که 400 نفر در این حادثه کشته شده و 75 درصد شهر نیز تخریب شد.

زمین لرزه بوئین زهرا نیز با شدت 2/7 ریشتر و 10000 کشته در سال 1341 به وقوع پیوست.

در سال 1347 نیز زمین لرزه ای به بزرگی 4/7 ریشتر دشت بیاض را لرزاند که منجر به کشته شدن 10500 نفر و تخریب 61 روستا شد.

در سال 1351 منطقه قیر با زمین لرزه 9/6 ریشتری لرزید و 4000 نفر را به کام مرگ برد.

در سل 1356 خورگو با زمین لرزه ای 7 ریشتر لرزید که در آن 128 نفر کشته شدند.

زلزله طبس با شدت 7/7 ریشتر در سال 1357، 19600 کشته و تخریب 16 روستا را به دنبال داشت.

در سال 1358 هم قائن با شدت 1/7 ریشتر لرزید که در اثر آن 130 نفر جان باختند.

در سال 1360 منطقه سیرچ با شدت 4/7 ریشتر به لرزه درآمد و 1300 نفر کشته شدند و 85 درصد شهر هم تخریب شد.

رودبار و منجیل نیز در سال 1369 با شدت 4/7 ریشتر لرزید که 35000 نفر کشته به همراه داشت.

بیرجند هم در سال 1376 با شدت 3/7 ریشتر لرزید و 1500 نفر کشته بر جای گذاشت.

در سال 1381 آوج در اثر زمین لرزه با خسارات زیاد در شهر و روستاها روبه رو شد. شدت زلزله آوج 6/6 ریشتر بود.

بم در سال 1382 با قدرت 5/6 ریشتر با خاک یکسان شد که 41000 نفر در اثر آن جان باختند.
زلزله بعدی در سال 1383 در فیروزآباد با شدت 3/6 ریشتر آمد که منجر به ریزش کوه و خسارات شد.

زرند هم در سال 1383 با شدت 4/6 ریشتر لرزید و 612 نفر در آن کشته شدند و 10 روستا تخریب شد.

در فروردین سال 85 چندین زمین‌لرزه که بزرگترین آن 6 ریشتر بود درود در حوالی استان لرستان را لرزاند.این زمین‌لرزه 6 ریشتری 84 کشته و 1264مجروح برجای گذاشت و موجب تخریب 30 تا 100 درصدی حدود 330 روستا از شهرستان‌های دورود، بروجرد، خرم‌آباد و الشتر استان لرستان شد.

در سال 1389 زمین لرزه‌ای با شدت 9/4ریشتر در شهرستان دورود رخ داد و بر اثر آن تعدادی واحد مسکونی در دورود دچار خسارت شدند و بیش از 100 زخمی برجای گذاشت.

 عصر روز شنبه 21 مرداد ماه سال 91، دو زلزله‌ به بزرگی 6 و 2/6 ریشتر در اعماق درونی زمین شهرستان‌های اهر، ورزقان و هریس را با 245روستا لرزاند و بیش از 300 کشته و بیش از پنج هزار زخمی و مجروح بر جای گذاشت.

هفته گذشته هم یعنی 21 فروردین 1392 زلزله ای به بزرگی 6.1 ریشتر استان بوشهر را لرزاند .
و بالاخره بزرگترین زلزله نیم قرن گذشته زلزله 7.8 ریشتری در سراوان در 27 فروردین 1392نوع مطلب : خبر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :گر نگهدار من آن است که من می دانم        شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد

هر چند زلزله ها در 7 استان نامحسوس بوده ولی زلزله 7/7 دهم ریشتری در استان سیستان و بلوچستان تمامی کارشناسان، زمین شناسان و تیمهای بحران و امدادی کشور و حاشیه خلیج فارس و مرزهای شرقی کشور را متحیر کرد.

بر اساس این گزارش، ساعت 15 و 14 دقیقه و 17 ثانیه روز سه شنبه 27 فروردین ماه زلزله ای به بزرگی 7/7 دهم ریشتر در 16 ایستگاه زلزله نگاری ثبت شد. این زلزله در عمق 95 کیلومتری زمین و نزدیک مرزهای شرقی کشور رخ داد. وقوع این زلزله در 50 سال اخیر بی سابقه بوده و مدت آن 40 ثانیه ثبت شده است. ولی مرتضی مرادی‌پور معاون عملیاتی سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور می گوید: با توجه به اینکه شدت زلزله 7.7 دهم ریشتر گزارش شده توقع داشتیم تا مناطق مسکونی و بافت فرسوده خسارت زیادی دیده باشد...

  ( با این شدت زلزله که 10 کشور رو لرزوند به برکت ایمان به خدا و رسولش و دین دوستی و  پیروی از دستورات خدا و سنت رسول الله خداوند ختم به خیر کرد .و خطر از بیخ گوش ما گذشت و این نشان از معجزه ای عظیم است که دنیا را متحیر نموده است. و از اینکه  زلزله ای به این بزرگی خسارتی آنچنانی و کشته ای نداشت خداوند را سپاس می گوییم . )
تصویر ماهواره ای کانون زلزله سراوان

نوع مطلب : خبر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 28 فروردین 1392 :: نویسنده : ولی محمد رئیسی

     در دومین روز ثبت نام شوراهای شهر و روستا 9 نفر در نیکشهر پیش ثبت نام نمودند.
در این روز باز هم روستاها پیشتاز هستند و سهم نیکشهر تا این لحظه دو نفر می باشد و از روستاها بنگلی سول یک نفر ، اسپکه دو نفر ، مسکوتان 3 نفر و پوتاب یک نفر ثبت نام نمودند.
   کل ثبت نامی ها تا این لحظه 15 نفر بوده و احتمال ثبت نام  در روزهای
آتی بیشتر است.
 
در اولین روز ثبت نام شورها در نیکشهر حدود 6 نفر ثبت نام نمودند که نوک آباد با دو نفر و نگور ،تهرک،داروکان و شگیم با یک نفر اولین های ثبت نامی هستند.

کلیه عزیزان می توانند جهت ثبت نام به دفتر خدماتی رئیسی در نیکشهر مراجعه نمایند و ضمنا این دفتر از ساعت 8 صبح تا 20(8شب) آماده ثبت نام می باشد.
نوع مطلب : خبر، شورا شهر روستا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :  داوطلبان برای شرکت در انتخابات شوراها، باید قبل از آنکه سراغ هیات‌های اجرایی انتخابات در شهرستان محل سکونت خود بروند، در دفاتر پیشخوان دولت، پیش ثبت‌نام کنند کد رهگیری بگیرند و پس از آن به مراجع قانونی ثبت‌نام در انتخابات، یعنی هیات‌های اجرایی مراجعه کنند.
درنیکشهر داوطلبان شرکت کننده به دفتر خدماتی رئیسی واقع در خیابان وحدت ،جنب حوزه علمیه فاروقیه مراجعه نموده و
با پرداخت مبلغ 174000  ریال به ثبت نام در شوراها اقدام نمایند.
این دفتر خدماتی از ساعت 8 صبح تا ساعت 20 (8شب)  آماده ثبت نام شهروندان متمایل به ثبت نام در شوراها می باشد. و همچنین داوطلبان عزیز زودتر برای ثبت نام اقدام نمایند و  ازدحام در روزهای پایانی کار پاسخگویی و ثبت نام را سخت و دچار مشکل خواهد کرد.
 

DSC09609.jpg

DSC09603.jpg

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 27 فروردین 1392 :: نویسنده : ولی محمد رئیسی

 نوک آباد نیکشهر در اولین روز ثبت نام با دو نفر ، پیشتاز ثبت نام شوراها در نیکشهر شد.

در اولین روز ثبت نام شورها در نیکشهر حدود 6 نفر ثبت نام نمودند که نوک آباد با دو نفر و نگور ،تهرک،داروکان و شگیم با یک نفر اولین های ثبت نامی هستند.
و در روزهای آتی شاهد حضور گسترده داوطلبان خواهیم بود.


(اسامی عزیزان ثبت نامی بعد از ثبت نام قطعی اعلام خواهد شد.)

DSC09608.jpg
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 26 فروردین 1392 :: نویسنده : ولی محمد رئیسی
یکشنبه 25 فروردین 1392 :: نویسنده :
اطلاعیه شماره 4 ستاد انتخابات كشورصادر شد اعلام زمان و نحوه ثبت نام از داوطلبان شركت در انتخابات شوراها ستاد انتخابات كشور در اطلاعیه شماره 4 خود كه دقائقی پیش صادر شد،‌ زمان و نحوه ثبت نام از داوطلبان شركت در انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را اعلام كرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور؛ متن كامل اطلاعیه شماره 4 ستاد انتخابات كشور بدین شرح است :
بسم الله الرحمن الرحیم
اطلاعیه شماره (4)
به آگاهی عموم ملت شریف ایران اسلامی می رساند ، ثبت نام از داوطلبان شركت در انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از روز دوشنبه مورخ 26/1/1392 در فرمانداریها وبخشداریهای سراسر كشور آغاز و تا پایان وقت اداری روز یكشنبه مورخ 1/2/1392 ادامه خواهد یافت. همچنین به منظور تسهیل در امر ثبت نام، داوطلبان گرامی می توانند از روز شنبه مورخ 24/1/1392 تا پایان مهلت ثبت نام با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت و دفاتر ICT روستایی، اقدام به پیش ثبت نام نموده و از دفاتر مزبور شماره رهگیری دریافت و از تاریخ 26/1/1392 شخصاً با در دست داشتن اصل مدارك زیر و شماره رهگیری به فرمانداری یا بخشداری مربوطه مراجعه و ثبت نام خود را تكمیل و نهایی نمایند.
مدارك مورد نیاز جهت ثبت نام به شرح زیر می باشد:
1- اصل شناسنامه عكس دار و دو نسخه تصویر كلیه صفحات آن
2- اصل كارت ملی و تصویر آن
3- اصل كارت پایان خدمت یا مدركی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی و تصویر آن
4- چهار(4) قطعه عكس جدید 4 × 3
5- اصل و تصویر آخرین مدرك تحصیلی معتبر
6- اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفا از سمت یا شغل جهت مشمولین ماده 28 قانون.
7- اصل و تصویر مدرك معتبر ایثارگری جانبازان، آزادگان و فرزندان شهدا جهت برخورداری از امتیاز یك مقطع تحصیلی بالاتر
در پایان اعلام می گردد، داوطلبان می توانند جهت ثبت نام مستقیماً به فرمانداریها یا بخشداریها مراجعه نمایند.

ستاد انتخابات كشور
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :  اعضای هیات اجرایی انتخابات سال 92 شوراهای اسلامی شهرستان نیکشهر مشخص شدند.

        در جلسه ای که به منظور تعیین این اعضا امروز ساعت 10 صبح در سالن فرمانداری تشکیل شده بود اعضای هیات اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان نیکشهر با حضور کلیه اعضا و معتمدین وبا رای گیری آنها  انتخاب شدند که اسامی آنها به شرح ذیل اعلام می گردد:

1- حاج ولی محمد      امیری

2- محمداصغر           ریسی زاده
3- تاج بخش            رئیسی
4- علیرضا              اسدپور
5- سعید                 درزاده
6- جنگی                چاکرزهی
7- محمود               حکمتی
8- دادخدا               دهقانینوع مطلب : خبر، شورا شهر روستا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :اعضای هیات اجرایی انتخابات شورای شهر نیکشهر (مرکزی) مشخص شدند.
این اعضا که با رای گیری  30 نفر از معتمدین در جلسه امروز که  ساعت 12  در محل فرمانداری نیکشهر تشکیل شده بود مشخص شدند.
این اعضا نیز به شرح ذیل اعلام می گردند:


1    مولوی دادرحمان        سابکزهی
2-   مولوی شفیع محمد       دهقان
3-  محمداکبر                  شیرانی
4- مولوی عبدالوحید          قادری
5- دین محمد                  خلیلی
6- مولوی محمدعمر          رئیسی
7- میرزا                      اولیایی
نوع مطلب : خبر، شورا شهر روستا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


3691 نفر در دستگاههای اجرایی سیستان و بلوچستان استخدام می شوند.

ˈخیرمحمد نیکبختˈ بعنوان اولین بخشدار آهوران معرفی و آغاز به کار کرد.

http://axgig.com/images/12620817972311901392.jpg


چانف، زاهدان - معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سه هزار و 691 نفر در قالب طرح اشتغال مهر آفرین طی سال جاری در دستگاههای اداری این استان استخدام می شوند.
ˈحامد علی مبارکیˈ در حاشیه آیین معارفه اولین بخشدار بخش ˈآهورانˈ به مرکزیت ˈچانفˈ از توابع شهرستان نیکشهر واقع در جنوب سیستان و بلوچستان به خبرنگار ایرنا افزود: استخدام این تعداد نیرو که با مصوبه و مجوز صادره از سوی دولت انجام می شود علاوه بر رفع مشکل کمبود نیروی انسانی در دستگاههای اجرایی استان، شمار زیادی از نیروهای جوان و تحصیل کرده را جذب و شاغل می کند.

وی بیان داشت: استخدام کارمند برای ادارات سیستان و بلوچستان بزودی از طریق آگهی و فراخوان عمومی و برگزاری آزمون در تمام رشته های مورد نیاز سازمانها صورت می گیرد.

وی همچنین در اجتماع مردم چانف با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان حماسه سیاسی و اقتصادی، اظهار داشت: اطمینان داریم بزودی و با حضور پرشور مردم در انتخابات حماسه سیاسی محقق خواهد شد.

وی گفت: حماسه اقتصادی نیز با همکاری مردم و تلاش مضاعف


عکسها و متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


اوطلبان برای شرکت در انتخابات شوراها، باید قبل از آنکه سراغ هیات‌های اجرایی انتخابات در شهرستان محل سکونت خود بروند، در دفاتر پیشخوان دولت، پیش ثبت‌نام کنند کد رهگیری بگیرند و پس از آن به مراجع قانونی ثبت‌نام در انتخابات، یعنی هیات‌های اجرایی مراجعه کنند.

به گزارش اعتماد ؛ این تصمیم جدید وزارت کشور برای انتخابات دوره چهارم شوراهای شهر و روستاست، تصمیمی که تاکنون سابقه نداشته و با وجود نزدیک به 210 هزار کرسی عضویت شورا در دوره آینده، رقم بسیار بالایی از داوطلبان باید برای ثبت‌نام به این دفاتر مراجعه کنند. هر چند تخمین تعداد دقیق این داوطلبان غیرممکن است ولی با توجه به اینکه در آخرین انتخابات برگزار شده در کشور (مجلس نهم) به ازای هر کرسی، 19 نفر ثبت‌نام کردند و پس از تایید صلاحیت، برای هر صندلی هدف 12 نفر رقابت کردند، می‌توان حدس زد اگر برای هر کرسی شوراها، تنها 10 نفر ثبت‌نام کنند، تعداد پیش ثبت‌نام‌های الکترونیک به بالای دو میلیون نفر خواهد رسید.

زیرا طبق اعلام دقیق محمدمصطفی نجار، وزیر کشور، مردم در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، باید در مجموع به 207هزار و 587 نفر رای دهند.

قطعا حضور میلیونی داوطلبان برای پیش ثبت‌نام شوراهای اسلامی شهر و روستا در دفاتر پیشخوان دولت، باعث تراکم بالایی از مراجعات در این بخش خواهد شد. نکته اینجاست چون دفاتر مزبور برای ارائه خدمات، وجوهی را به عنوان کارمزد از مراجعان دریافت می‌کنند، وزارت کشور نیز وجهی برای ثبت نام افراد در نظر گرفته است، وجوهی که تاکنون مجلس شورای اسلامی مجوزی برای دریافت آن از مردم و منتخبان به دولت نداده.هنوز تعرفه معلوم نیست

جالب‌تر اینجاست که در لحظه تنظیم این گزارش و با وجودی که دولت به همه دفاتر پیشخوان خدمات، دستور داده برای ثبت‌نام از داوطلبان آماده باشند، هنوز نرم‌افزار و میزان تعرفه دریافت کارمزد را به آنها نداده است. به بیان دیگر، وزارت کشور تصمیم گرفته در واپسین ساعات شروع رای‌گیری، با اعلام نکردن نرخ کارمزد دریافتی از داوطلبان، حساسیت برای موضوع پول گرفتن از مردم در مراحل ثبت‌نام انتخابات شوراها را به حداقل برساند و در این میان، بخشی از هزینه برگزاری همزمان چند انتخابات را جبران کند، چون قطعا قسمتی از پولی که از داوطلبان گرفته می‌شود، به حساب مجریان خواهد رفت.

با این حال، دیروز انتخابات شوراهای شهر و روستا، رسما کلید خورد و وزیر کشور پس از صدور دستور آغاز روند اجرایی چهارمین دوره انتخابات شهر و روستا به خبرنگاران گفت: از اکنون فرمانداران و بخشداران مکلف هستند ظرف پنج روز نسبت به تشکیل هیات اجرایی شهرستان و بخش خود اقدامات لازم را انجام دهند.

وی ادامه داد: ثبت‌نام داوطلبان چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از روز 26 فروردین آغاز می‌شود و تا اول اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

نجار با بیان اینکه «در این دوره از انتخابات شوراها با تلاش دست‌اندرکاران در وزارت کشور برای اولین‌بار اقدامات ویژه‌یی در نظر گرفته شده است»، جلوگیری از اتلاف وقت، را دلیل اصلی تصمیم وزارت کشور برای «پیش ثبت‌نام» دانست و گفت: «داوطلبان عزیز ابتدا باید به دفاتر پیشخوان شهری مراجعه و پیش ثبت‌نام خود را انجام دهند و سپس با کد رهگیری به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها مراجعه کند و ثبت‌نام اصلی‌شان را انجام دهند.»

به گفته وی در حال حاضر 15 هزار دفتر پیشخوان شهری و روستایی آمادگی انجام پیش‌ثبت‌نام از داوطلبان را دارند.

وی با بیان اینکه «با به‌کارگیری سامانه جامعه انتخابات در این دوره از انتخابات نیز شاهد سرعت دقت و شفافیت بیشتری خواهیم بود» افزود: این سامانه مجهز به امضای الکترونیکی است و تمام مسوولان ذی‌ربط با استفاده از این امضا اسناد لازم خود را در این فضای مجازی تولید قرار می‌دهند. استفاده از این امکانات یکی از قابلیت‌های کارت هوشمند ملی است که از آن استفاده می‌شود.

او همچنین از همکاری..

ادامه مطلب

نوع مطلب : خبر، شورا شهر روستا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ولی محمد رئیسی
نظرسنجی
به نظر شما شایسته ترین افراد برای قرار گرفتن در ترکیب شورای آینده ی شهرستان کدامند


جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic