وشیـــــــن صبا نیكشهر
( ادبی ، اجتماعی و فرهنگی )
 
 
مراسم تجلیل از معلمان نمونه سال تحصیلی 92-91 نیکشهر +33
مراسم تجلیل از معلمان نمونه در آخرین روز بزرگداشت مقام شامخ معلم در سالن ارشاد نیکشهر با حضور پررنگ فرهنگیان ، مسولین ، اولیا و دانش اموزان برتر مسابفات علمی برگزار شد.

 در ابتدا این  حقیر بعنوان یک شاگرد کوچک  از مکتب تعلیم وتربیت از تمامی معلمان و دبیران و مدیران و  اساتید خویش از آغاز تا پایان صمیمانه تشکرو فدردانی نموده وبر دستان مهربان تک تک آنان بوسه می زنم  (مدیر وبلاگ وشین صبا نیکشهر )) DSC09867.jpg
  در این مراسم که با حضور فرماندار و امامان جمعه نیکشهر و مسولین اداری در غروب آخرین روز برگزار می شد از نقش فرهنگیان و مقام والای آنها تقدیر شد و سخنرانان و مهمانان عزیز در سخنان خود از نقش برتر تقوا در تعلیم و تربیت و همچنین نقش فرهنگیان در تعلیم تقوا به دانش آموزان پرداختند.
و همچنین با توجه به نزدیکی انتخابات و حضور پررنگ فرهنگیان و جوانان در انتخابات و انتخاب اصلح در انتخابات سخنانی بیان شد .
در این مراسم یاد معلم شهید امیری با تجلیل از خانواده محترم ایشان گرامی داشته شد.

...........................................حاشیه این مراسم .........................................

* مراسم امسال با برنامه های متنوع و شاد همراه بود که توسط دانش اموزان مدارس شهر اجرا می شد.
* اجرای برنامه ها و مجری گری دو دانش آموز دختر در مراسم امسال عالی دیدنی بود.
* در این مراسم از معلمان نمونه نیکشهر تقدیر و هدایای نقدی نیز(واریز به حساب آنها)پرداخت شد.
* به معلمان نمونه، تقدیرنامه از طرف وزیر محترم آموزش و پرورش نیز اهدا شد.
* از فرمانده های  واحدهای مقاومت آموزشگاه ها نیز توسط بسیج دانش آموزی و سپاه نیکشهر تقدیر شد.
* اجرای سرود ، دکلمه، مشاعره و... از برنامه های امسال این مراسم بودند.
* نقش مدیریت آموزش و پرورش نیکشهر در اجرای این برنامه ها ستودنی  بود. 
*در این مراسم از دانش آموزان برتر علمی هم توسط آموزش و پرورش تقدیر شد.
* معلمانی که در الگوهای برتر تدریس در استان و کشور مقام کسب کرده بودند نیز با لوح سپاس تقدیر شد.

SAM_2048.jpg


Copy of SAM_2069.jpg

DSC09867.jpg

Copy of SAM_2063.jpg

Copy of SAM_2111.jpg

DSC09884.jpg

DSC09883.jpg

DSC09878.jpg

DSC09855.jpg

DSC09850.jpg

DSC09849.jpg

DSC09846.jpg
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :مناطق جنوبی استان سیستان و بلوچستان از سهمیه 45 نفری در گروه پزشکی (داروسازی و پزشکی ) برخوردار می شوند.


      با پیگیری های بعمل آماده توسط اربابی نماینده مردمی ایرانشهر ،لاشار ،فنوج و سرباز مناطق جنوبی استان از سهمیه 45 نفری در گروه پزشکی برخوردار می شوند و این امر باعث تامین نیروی پزشک متخصص در این مناطق خواهد شد و برای برخوردار شدن مناطق از پزشک بومی و متخصص باید 8 سال تا زمان فارغ التحصیلی صبر کرد. کاش نمایندگان قبلی هم پیگیر این  موضوع شده و حساسیت بیشتری نسبت به این مسئله داشتند.
سهمیه بومی در سایر مناطق کشور هم اجرا می شود که امسال بعد از پیگیری های زیاد اربابی یکی ازنماینده های جنوب استان این سهمیه برای مناطق ما در چابهار، نیکشهر،سرباز و ایرانشهر درنظر گرفته شده است.

جا دارد تقدیر کنیم از کسانی که در جهت جذب سهمیه پزشکی ویژه این مناطق (بخصوص اربابی نماینده ایرانشهر ،فنوج و لاشار ) تلاش و پیگیری فراوانی داشته اند.

نوع مطلب : مجلس، خبر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 :: نویسنده : ولی محمد رئیسی
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 ::

      اعضای شورای اسلامی شهر وروستا ازیک جهت انتخاب مردم هستند وازجهت دیگر واسط بین مردم ومسولین می باشندکه با ارتباط اجتماعی که با مردم دارند می توانند مشکلات ونارساییها را از نزدیک لمس وبه مسئولان برای رفع آنها منتقل کنند.اکنون که به انتخابات شوراهای شهر وروستا نزدیک می شویم شاهد رشد وتکاپوبرای رسیدن به این پارلمان محلی هستیم اکنون افراد زیادی برای ورود به شورااز قشرهای مختلف درحال رایزنی ودیدارچهره به چهره بامردم درحال فعالیت هستند  که در اینجا ذکر چند نکته مهم به نظر می رسد.

۱-کاندیدای محترم شورای شهربا مطالعه دقیق قانون ووظایف شوراها در حیطه وظایف خود حرکت کنند واز دادن وعده های غیرممکن به مردم خودداری کنند.
۲-کاندیدای محترم با ارزیابی دقیق از توانایی خود وباداشتن برنامه محوری درچهارچوب قانون شوراها خود را به مردم عرضه کنند وقضاوت را به عهده مردم بگذارند
۳-باتوجه گشتهای شبانه كاندیدها به صورت خانه به خانه متاسفانه مشکلاتی برای مردم ایجاد می شود کاندیدها به وسیله وبلاگ ودر مکانهای عمومی برنامه های خود را عرضه بدارند تا مردم با آنها آشنا شوند .
4- به نظر می رسد برخی برای معرفی خود ونشاندن حرف خویش به کرسی فضای تخریب دیگران رابهترین راه می دانند که کاندیدهای محترم که احساس تکلیف کرده اند بایدبیش از مردم به قانون واصول اخلاقی پایبند باشند واجازه ندهند خود وطرفدارنشان ازفضای تخریبی دیگران به عنوان پلی برای رسیدن به اهداف خویش استفاده کنند .
5- درعصر کنونی که آگاهیهای اجتماعی بالا رفته ومیل به دانستن وآگاهی لحظه ای شده است مردم خوب وفهیم با شناخت وبصیرت خود وبه دور از تعصبات قومی وقبیله ای وبا درک مشکلات از میان کاندیدها قطعا انسانهای توانمند،متعهد،اشنا به امور شهری در ۲۴ خرداد برمی گزینند وهر تصمیمی که اکثریت مردم بگیرند برای همه قابل احترام خواهد بود ومنتخبان نمایندگان همه مردم وشهروندان خواهند بود. و همه ثبت نامی ها یا فرهنگی و یا دوستان یکدیگر بوده و همه در این شهر زندگی می کنند . نگذاریم کدورتی بین کاندیدا و طرفدارانشون بوجو بیاد که این دردش بیشتر خواهد شد.
در این انتخابات همه مردم پیروز هستند. 
6 –تقویت وحدت وهمدلی در بین مردم وپرهیز از اختلاف ودودستگی امروز وظیفه همه آحاد مردم است ولازم است کاندیدای محترم به اصل وحدت توجه کافی داشته باشند.
امیدواریم که مردم فهیم ما باانتخابی شایسته در شوراهای اسلامی شهر وروستا بستر وزمینه را برای شکوفایی وآبادنی شهر عزیزمان فراهم نمایند. انشاءآللهنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 :: نویسنده : ولی محمد رئیسی

حال با گذشت چند دوره از عمر شورا و انتخابات پیش روی شورا با شناخت عمیق و انتخاب بهتر بدون در نظر گرفتن هر گونه ملاحظات، مطالبات و محاسبات نادرست انحرافی و منسوخ شده ی طایفه ای و فامیل گرایی با انتخاب اصلح قطعاً در مسیر درخشان باعث کاهش عقب ماندگی ها و نابسامانی های شهر خود باشیم. شورای شهر به درستی نمایشی از یک نظام مردم سالار ارایه می کند. 
حال این سؤالات پیش می آید که امیدواریم با پاسخ گویی داوطلبان انتخاباتی شورای شهر به این پرسش ها و عمل کردن به تعهدآغازگر نهضتی مثبت در روند رو به رشد و پیشرفت شهر خود باشیم:

1- شورارا چگونه ارزیابی می کنید؟ و به عنوان یک شهروند چه انتظاراتی از آن دارید؟

2- هدف شما از ورود به این عرصه خطیر چیست؟

3- برنامه ها و راهبردهای شما برای حضور در شورای شهر چه می باشد؟

4- جایگاه و وضعیت شهرمان را در حال حاضر چگونه ارزیابی می کنید؟

5- علت یا علل عقب ماندگی و یا پیشرفت شهر – اگر از نظر شما وجود داشته باشد- چه چیزی است؟

6-اگر عضو شورای شهر شوید، پس از4 سال شهر شما تا چه حد پیشرفت داشته است؟

7- اگر به هر دلیلی درپیشبرد امور و برنامه ها از دیدگاه خود موفق نشدید چه خواهید کرد؟

اینها جزیی از سؤالاتی است که با تامل و فکر کردن و یافتن پاسخ های آنها می تواند در جهت دیدگاه ها، برنامه ها و راهبردهای انتخاب بهتر تاثیرات بسزایی داشته باشد. 
وظیفه بزرگان ودانشگاهیان و نخبگان در انتخابات و انتخاب چیست ؟ 
چه کسانی و با چه معیارهایی باید به شورای اسلامی شهر راه یابند تا شهر به خوبی مدیریت شده و توسعه یابد؟
شورای شهر محل آزمون و خطا نبوده و جایی برای اشتغال نیست، شورای شهر محلی برای کارآموزی و هزینه کردن از جیب شهروندان نیست. برای تصدی این مسئولیت سنگین، افرادی که تقوا، درستکاری و امانت داری شان برای مردم روشن است و اهل جاروجنجال نیستند و کارجمعی کردن بلدند، انتقاد پذیرند، شجاعت لازم برای دفاع از منافع شهر را دارند و توان رایزنی و همکاری با مجموعه مدیریت شهری را دارند می توانند یکی از معیارهای انتخاب من و تو باشد تا با هم ما شویم. در پایان امیدواریم با سپردن شورای شهر به دست افراد شایسته باعث پیشرفت، آبادانی و توسعه شهر و دیارمان باشیم نوع مطلب : خبر، انتخابات، شورا شهر روستا، نیکشهر، 
برچسب ها : 
لینک های مرتبط :

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


به راستی هنوز به ذهن مباركتان خطور پیدا كرده است كه بهترین راهكارها و اندیشه ها در ایام انتخابات و نشست های اجتماعی  بروز پیدا می كنند اما صد افسوس كه به هنگام عمل تحقق پیدا نمی كنند    چرا همه ما به هنگام شعارو حرف  زیباترین شعارهای ممكن را در تریبون نشست هایمان فریاد میكشیم اما وقتی كه مرحله عمل و واقعییت میرسد با تمام وجود كم می آوریم . جای بسی درد است كه هرگز نتوانسته ایم حداقل با خودمان صادق باشیم  و برای یك با به وجدان خود رجوع كنیم كه آیا میتوام شهامت صداقت با خودم را داشته باشم نگاه به لیست سی نفره شورای شهر نیكشهر هم جای بسی خوشحالی دارد و هم جای تاسف ... حضور پرشور وستودنی بالاخص جوانان این امید را برای دورهای آینده زنده نگه میدارد و طراوت خاصی به اتنخابات این دوره می بخشد اما ......و جای تاسف دارد تركیب و چیدش این نامزدها یاس و ناامیدی را دو چندان میكند زیرا هم اكنون رقابت های طبقاتی و قومی آغاز و رفته رفته به مراحل تنش زا نزدیك می شود  ثبت نام  میانگین حداقل پنج نامزد در هر طایفه ای این خطر را اعلام میكند كه هر طیفی عزم خود را جزم نموده كه برنده این تورنمت انتخاباتی باشد از هم اكنون خبر از ائتلاف افراد مورد نظر زمزمه می شود بدون آنكه به پشتوانه این ائتلاف و توانایی آنان توجه شود كثرت نامزدها ی ثبت نامی همه را به نوعی برای پیروز شدن و حداقل قرار گرفتن در لیست پنج نفره امیدوار میكند   پس باید منتظر ماند ودید چه افرادی و با چه معیاری انتخاب خواهند شد اگر چه تجربه نشان می دهد كه ...........نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392 :: نویسنده : ولی محمد رئیسی
پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392 :: نویسنده : 
phpThumb

  کلات نیوز – نصیر برهانزهی – بینش ورشد هرجامعه ایی دررشد سیاسی و اجتماعی آن جامعه نهفته است . وانتخابات یکی از ارکانی است که جامعه را روبه جلو حرکت می دهد ودر بالابردن سطح اگاهیها جایگاه ویژه ایی دارد ودرانتخابات می توان حرف هایی یک جامعه رو به رشد را میتوان گفت که متاسفانه در ایرانشهر که ادعایی ام القرای فرهنگ و هنر رادارد وجوانترین شهر کشور بحساب میاید این جریان برعکس است و هر کس در این شهر ساز خودش را میزند وهمگی دندان تیز کرده اند که این گوی سبقت را بربایند و هرکس سهمی از آن برای خود به ارمغان ببرد
      ثبت نام کاندیدهای شورای شهر آغاز شده است اما چندین ماه قبل تیمهای طایفه ایی تشکیل شده وهمگی ائتلافهای خودرا تعیین کرده اند و از همه مهمتر شهردار ومعاون را هم انتخاب نموده اند وغافل ازاین هستند که بزرگترین چوب را همین جریان قومی و قوم گرایی دارد بر پیکره این شهر زده است و از این جریان فرصت سوز عده ایی سود جو خوب استفاده دارند می کنند. تا زمانی که برای این شهر از پشت درهای بسته تصمیم گرفته می شود سربساط از تقسیم پست ها حرف زده می شود این جریان همچنان ادمه دارد وما شاهد این هستیم که شهر روزبه روز پسرفت م یکنند چندین دوره از شوراها میگذرد کار عام المنفعه به چشم نمیاید ودلیلش نمیدانم چیست . یکی از بدترین جریانات همین روند طایفه و طایفه گرایی است که دررشد سیاسی و اجتماعی وفرهنگی این منطقه تاثیر منفی گذاشته است وهیچکس به این جریان مهم نمی پردازد بینش سیاسی ایرانشهریها کی بالا میرود خدا می داند؟
       شورای شهر یک جریان کاملا اجتماعی است و هیچ  ربطی به جریانات سیاسی ندارد ولی عزیزان رفتن درشورا را یک جریان کاملا انحصاری و سیاسی کرده اند وفقط و فقط از طایفه خود حرف می زنند واین نشانه عقب ماندگی در جریانات سیاسی است ومشاهدات دراین دوره هم نشان میدهد که همگی دنبال طایفه های با نفوذ این شهر هستند که آرا را به نفع خود سوق دهند وعده ایی دیگر خود را دارند درائتلاف های گوناگون جا می زنند تا دوباره تیم خود را تشکیل بدهند بر مسند قدرت بنشینند واین یک هشدار است برای مردم ایرانشهر که ادعایی روشنفکر ی دارند واین یک دردبزرگ است که فقط عده ایی خاص دارند برای مردم این شهر تصمیم می گیرند و دارند آب به آسیاب فرصت طلبان می ریزند وتا بوده همین بوده ولی نگارنده، ُبه ملت ایرانشهر هشدار می دهد که این تو بمیری از آن تو بمیریها نیست فقط یکبار بگذارید که خود ملت تصمیم بگیرند وخودشان سرنوشت خودشان را تعیین کنند چه اشکال دارد که از همه ی طیف ها و از همه ی طوایف درانتخابات شورای شهر شرکت کنند بگذارید تا همه بیایند تا سبد انتخاباتی مردم گسترده تر شود
       شمارا به خدای احد و واحد سوگند میدهم که نگذارید نا بکاران وفرصت طلبان  وآنهاییکه ادعا می کنند ودلسوز ما هستند بیایند و شهر را به نابودی بکشانند چرا شورای شهر جای زورآزمایی طایفه ایی نیست جای تسویه حساب قومی و قبیله ایی نیست جایی است برای بیان ایده های ناب برای ساخت شهری خوب شهری در خور وشخصیت آدمیان این دیار که همیشه در صحنه بوده اند پس چرا با احساسات این مردم بازی می کنند ؟و آنها را به بازی می گیرند واز آنها فقط وفقط دارید استفاده ابزاری می کنند ؟
     این به دور از شئونات اخلاقی است این یک هشدار بزرگ است بیایم یکبار از جلد قوم و طایفه بیرون بیایم و بگذاریم اصلح ترین ها بیایند و برای ما خدمت کنند در انتخابات بازار دلان سیاسی اجتماعی  و سرداران خانه نشسته داغ داغ است و دارند از همین الان آب را گل آلود میکنند تا ماهی صید کنند نگذارید که اینها وارد افکار شما شوند و شما را بفریبند یکبار خودتان باشید و خودتان تصمیم بگیرید چرا که فرصت ها آهسته در می زنند وبه راحتی هم گیر نمی آیندما زمانی به بلوغ فکری و سیاسی و اجتماعی میرسیم که نسبت به خودمان لااقل شناخت داشته باشیم تا بتوانیم دیگران را بشناسیم وانتخابات محل شناخت عقاید ایده هاو طرح ها و برنامه های اجرایی هست نه جابه جایی مدیران نه جابه جایی نگهبانان البته مدیری که نمیتواند خدمت کند باید جابجا شود باید مدیران اهل ذوق بیایند تا بتوانند کار بکند
     ودر آخر ایرانشهریها آگاه باشید که گول بادمجان دور قاب چیها را نخورید فقط به تیمی رای بدهید که دارای برنامه مدون باشد تا بتواند ایرانشهر را دوباره بساز دنه این که زور آزمایی بکنیم تا طایفه ما باید دراین ائتلاف باشد واگر چنین شود پس فاتحه شهر شما خوانده شده وبوی الرحمانش از همین الان به مشام می رسد…….نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392 :: نویسنده : ولی محمد رئیسی
پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392 :: نویسنده : 

انتخابی شایسته سالارانه

        آنچه را که امروز بعنوان یکی از دغدغه های مردم شهرمان در خصوص انتخاب فردی لایق بعنوان نماینده شورامی بینیم که شاید نقطه اشتراک تمام قومیتها می باشد ادعایی بر این اساس است که هرطیفی کاندیدای خود را برتر و شایسته تر می داند اما واقعیت امر چیزی است که جامعه خواستار آن است  اگر مبنای انتخاب ما اعتلا شهرمان باشد به قطع یقین باید اذعان داشت که کسی میتواند بعنوان نماینده ای شایسته در عرصه شورای ایفای نقش کند که مولفه هایی چون قابلیت و توانمندی در تحلیل و شناسایی مشکلات شهر ومهمتر از آن صداقت و اندیشه ای مردم گرایانه و دلسوزانه را در متن تفکرات خود داشته باشد .
        دراین دوره نگاه قوم گرایانه باید در مسیر وحدت و اجماع کلی اندیشه های مردم باشد نه در مسیر تفرق دیدگاهها؛ امروز شهر ما تشنه شنیدن حرفی تازه است و واکنش مردم نسبت به شنیدن شعارهای غیر ممکن ومتعصبانه راکد و بدون انگیزش است.
    در پایان باید گفت حرکت به سمت اعتلاء و رشد در عرصه خدمات شهری در گرو انتخابی بر مبنای شایسته سالاری و داشتن حمایت گسترده فرد منتخب از آرای مردمی است و تنها با وحدت در یک هدف و فارغ از دیدگاههایی متعصبانه است که ما میتوانیم از نتایج یک انتخاب خوب بهره مند شویم .امیدواریم تلاش تمامی كاندیدا در مسیر نگاهی کلی به مردم باشد نه اینکه تنها طیف اقلیت ومعدودی از مزایای یک انتخاب بهره مند شوند ؛که حقیقتا نادیده گرفتن خرد جمعی نتیجه ای جز حذف شدن در اذهان عمومی را در بر نخواهد داشت.نوع مطلب : خبر، انتخابات، شورا شهر روستا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دانش آموزان سیستان و بلوچستان زیر سقف فقر درس می خوانند/

 حذف بی پایان مدارس کپریبحث كپرزدایی سالها است که سوژه مدیران بخش‌های مختلف فرهنگی و آموزشی قرار گرفته اما مدارس كپری در سیستان و بلوچستان همچنان باقی مانده‌ اند تا به مسئولان ثابت كنند آمارهای متناقض و وعده های امیدوار کننده درباره برچیده شدن كپرها حریف مدارس كپری محقر نمی شود.

مدارس کپری یکی از بارزترین نمونه‌های محرومیت است که با وجود اختصاص اعتبارات فراوان برای رفع این محرومیت، فعالیت آموزشی در این نوع مدارس هنوز ادامه دارد.

درس خواندن در شرایط نامناسب و غیراستاندارد کلاس‌های مدارس کپری و خشت و گلی بروز مشکلاتی همچون افت تحصیلی، افسردگی و به تبع آن ترک تحصیل را به‌دنبال دارد اما عده‌ای برخلاف این باور معتقدند کلاس کپری برای دانش‌آموزی که خانه کپری دارد مشکلی ایجاد نمی‌کند.

با وجود اینکه بارها در طی 8 سال گذشته مسئولان اعلام کرد‌ه‌اند که مدارس کپری از سطح کشور جمع‌آوری شده است و چندین بار جشن تکراری کپرزدایی در این استان برگزار شده است  ولی متأسفانه این وعده و وعیدها تاکنون عملی نشده‌است.

در حال حاضر به گفته کارشناسان هزاران مدرسه خشت و گلی و
عکسها و متن کامل اینجا کلیک نماییدنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ولی محمد رئیسی
نظرسنجی
به نظر شما شایسته ترین افراد برای قرار گرفتن در ترکیب شورای آینده ی شهرستان کدامند


جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic